VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 21 Nisan 2021 15:34:26

0 Yorum

Kaş Belediyesinde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Kaş Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeyle çalışanların sosyal haklarında ve maaşlarında iyileştirmeler yapıldı.

Kaş Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeyle çalışanların sosyal haklarında ve maaşlarında iyileştirmeler yapıldı.

Belediye başkanının makamında düzenlenen protokolle söz konusu taraflar arasında 2 yıllık toplu iş sözleşmesine imzalar atıldı.

İmza töreninde konuşan Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, sendikayla olumlu görüşmeler yaptıklarını ve bir sonuca vardıklarını belirtti.

Kaş Belediyesinin köklü bir belediye olduğunu ve işçilerine bugüne kadar maaşını her zaman vaktinde verdiğini vurgulayan Başkan Ulutaş, “Göreve geldiğimizden bu yana personellerimizle işçilerimizle güzel bir çalışma sergiliyoruz. Personelimiz sahada iyi hizmetler yapıyor, memnunuz.” dedi.

Sendikayla yaptıkları olumlu görüşmeler neticesinde bekar bir işçinin alabileceği en düşük rakamın 3 bin 632 TL olduğunu aktaran Ulutaş, “Hem işçi kardeşlerimiz hem de sendika bu sonuçtan memnun. Bundan sonraki süreçte de işçilerimizin, çalışanlarımızın her daim yanındayız. Onlar çalıştıkça belediyemiz hizmet verecek. Belediyemiz vatandaşlarımızı memnun edecek.” diye konuştu.

Hizmet-İş Sendikası Başkanı Muhammet Talha Kandil de “Yüzde 17,16’lık artışla imzalanan toplu iş sözleşmesinin işçi ve işveren taraflarına hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Törende, Kaş Belediyesi Likya Ltd. Şti Müdürü Fevzi Yeşil de hazır bulundu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER