VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 18 Aralık 2021 13:58:35

0 Yorum

Kaş Belediyesinin vizyon projesi tanıtıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde eski otogar alanına yapılacak vizyon projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Antalya’nın Kaş ilçesinde eski otogar alanına yapılacak vizyon projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Belediyede düzenlenen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantıda konuşan Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, ilçe merkezinde ticari, kültürel ve sosyal boyutta, vatandaşlara kapsayıcı şekilde güzel hizmet verecek bir projenin başlangıcına şahitlik ettiklerini belirtti.

Yazıcı, “Bu projenin, devam eden ve inşasına başlanacak projelerin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da ilçe merkezinde uzun zamandır pazaryeri ve otopark sıkıntısı olduğunu hatırlatarak, “Göreve geldiğimiz günden bu yana bu konuda çalışma yürütüyoruz. Eski otogar belediyemizin mülkiyetinde olan yaklaşık 4 bin 732 metrekarelik bir alan. Bu alanla ilgili değerlendirmeler yaptık. Projeyle belirli bir ihtiyacı gidermiş olacağız. Şu anda projenin mühendislik çalışmaları yapılıyor.” diye konuştu.

Tasarım danışmanı Prof. Celal Abdi Güzer ise yaptığı sunumda, projenin, Kaş’ın kent belleğinin önemli bir parçası olduğuna işaret etti.

Güzer, “Merkezi bir alanda belediyenin özverisiyle tamamen halka açık, kamusal alanı maksimize eden, sosyal ve kültürel etkinlikleri öne alan bir proje yapmak çok önemli. Bu başarıldığında özgün bir örnek olacak diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından toplantı, soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Toplantıya, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve esnaflar da katıldı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER