VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 10 Kasım 2020 13:12:44

0 Yorum

Kaş dalışın cazibe merkezi haline geldi

Serbest dalış rekortmeni Birgül Erken, “Kaş dalışta pandemi döneminde de cazibe merkezi haline geldi.”

Serbest dalış rekortmeni Birgül Erken, “Kaş dalışta pandemi döneminde de cazibe merkezi haline geldi.”

Milli sporcu Erken, dünya serbest dalış rekortmeni Rus sporcu Alexey Molchanov’un adını taşıyan sistemin Türkiye’deki ilk eğitmeni olduğunu, birlikte antrenmanlara katıldığını belirtti.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun (TSSF) dünya şampiyonalarını Kaş’ta düzenlediğini hatırlatan Erken, “Burada Kaş Başka özel kupası yarışması da yapılıyor. Rus şampiyonasının burada yapılması planlanıyor. Burası bir cazibe merkezi haline gelmeye başladı.” dedi.

Serbest dalış konusunda Kaş’ta dünyada bir ilk gerçekleştirildiğine dikkati çeken rekortmen sporcu, “Bir antrenman merkezi oluşturuldu. Kaş Belediyesi İnceboğaz Tesislerindeki bu merkezde dersler yapılabiliyor. Eskiden antrenman için Mısır’a gidiyordum. Çünkü böyle bir tesis yoktu. Şimdi sporcuları biz davet ediyoruz. Sahada derslerimi buradaki halk plajında veriyorum.” diye konuştu.

Erken, Molchanov’un eğitimini tamamlayarak Kaş’tan ayrıldığını, antrenmanlarına Rus rekortmen sporcu Matveenko ile devam ettiğini kaydetti.

Türkiye’de sağlık alt yapı sisteminin çok iyi olduğunu dile getiren Erken,  yabancıların bu yüzden kendilerini güvende hissettiklerini, ilçede pandemi kurallarına dikkat edildiğini, bu süreçte de Kaş’ın cazibe merkezi haline geldiğini vurguladı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER