VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 01 Kasım 2020 19:05:27

0 Yorum

Kaş Kaymakamlığından kolektif dayanışma örneği

Antalya Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, “Engelsiz Yaşam Çözümleri Haritası Projesi, kamu, STK, özel sektör, kalkınma örgütleri ve hayırseverlerin kolektif dayanışmasının güzel bir modeli ve örneği olacaktır.” dedi.

Antalya Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, “Engelsiz Yaşam Çözümleri Haritası Projesi, kamu, STK, özel sektör, kalkınma örgütleri ve hayırseverlerin kolektif dayanışmasının güzel bir modeli ve örneği olacaktır.” dedi.

Kaş Kaymakamlığı ve Alternatif Yaşam Derneği işbirliğiyle ilçede, Engelsiz Yaşam Çözümleri Haritası Projesi uygulanacağı bildirildi.

Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan proje bilgilendirme toplantısına,  Kaymakam Yazıcı ile Düşler Akademisi, Alternatif Yaşam Derneği temsilcileri ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan Yazıcı, ilçede yaşayan vatandaşların ekonomik, sosyal ve kültürel olarak güçlendirilmesinin, İçişleri Bakanlığı’nın kaymakamlığa verdiği en önemli misyon olduğunu söyledi.

Bu misyonu dikkate alarak, temel amacın görev alanlarındaki vatandaşlara kamu görevi ve vicdani sorumluluk şeklinde el uzatmak olduğunu kaydeden Yazıcı, projenin buna hizmet edeceğini belirtti.

Yazıcı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinin toplumda açtığı derin yaraları onarmak, sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için uygulanacak kamu ve sivil toplum kuruluşu (STK) işbirliği projesindeki hedef kitlenin, engelli, ihtiyaç sahibi bireyler, ekonomik, sosyal dezavantajlı aileler ve yaşlılıkları nedeniyle muhtaç duruma düşmüş vatandaşlar olacağını, ayrıca pandemi sürecinden olumsuz etkilenmiş bireylerin de projeye dahil edileceğini anlattı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, nüfusu 60 bin olan ilçede 8 bin civarında engelli vatandaşın olabileceği, çoğuna da henüz ulaşılamamış olduğunun düşünüldüğünü aktaran Yazıcı, “Bu bireylere kamu birimleri kanalıyla ulaşmak, ihtiyaçlarını kendilerinden duymak, STK ve özel sektör işbirliğiyle bu ihtiyaçları karşılamak, projedeki temel motivasyonumuzdur.” dedi. 

Yazıcı, projede faaliyetlerin ihtiyaç sahibi vatandaşlar ve ihtiyaçların tespitiyle başlayacağını işaret ederek, “Bu ihtiyaçlar şeffaflıkla sahiplerine ulaştırılacak ve vatandaşlarımıza yanlarında olduğumuz hissettirilecektir. Projemiz kamu, STK, özel sektör, kalkınma örgütleri ve hayırseverlerin kolektif dayanışmasının güzel bir modeli ve örneği olacaktır. Bu nedenle bu proje ihtiyaçların karşılanması için ‘ben de varım’ diyebilecek her türlü kurum, kişi ya da organizasyona açık olacaktır.” diye konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER