VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 15 Kasım 2018 21:52:56

0 Yorum

Kaş-Kekova ÖÇKB değerlendirme toplantısı

Antalya’nın Kaş ilçesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü programında yer alan Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi-ÖÇKB Biyolojik Çeşitlilik Araştırma Projesi değerlendirme toplantıs

Antalya’nın Kaş ilçesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü programında yer alan Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi-ÖÇKB Biyolojik Çeşitlilik Araştırma Projesi değerlendirme toplantısı yapıldı.

Belediyede gerçekleşen toplantıya Kaymakam Ulaş Akhan, Belediye Başkanı Halil Kocaer, Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan, proje koordinatörü Rabia Nurhan Dündar ve yürütücüsü Prof. Dr. Cemal Varol Tok ile ilgili genel müdürlük personeli katıldı.

Programda, Kaş-Kekova ÖÇKB Biyolojik Çeşitlilik Araştırma Projesine ilişkin görüşler ifade edildi. Projede görev alan uzmanlarca konu alanlarında sunumlar yapıldı. Bu kapsamda Kaş-Kekova ÖÇKB’ye ilişkin raporlama ve arazi çalışmalarıyla herpetofauna, ornitolojik, hidrobiyolojik, flora-vejetasyon, biyoçeşitlilik ile ilgili tespitler, jeoloji ve hidrojeoloji, omurgasız hayvanlar ve ekolojik değerlendirme konusu ele alındı. Gerçekleşen çalışmalar yerelde paylaşıldı. Sürdürülebilir koruma ve kullanım kararlarını esas almak üzere biyolojik çeşitliliğin ve habitatların tespiti, endemik, nadir, nesli tehdit ve tehlike altındaki tür ve habitatların sınıflandırılması, doğal, kültürel, tarihi açıdan mevcut durumun ortaya konulması, koruma ve kullanım ilkelerinin belirlenmesini, yönetilmesini sağlamak için karar vericilere yol gösterilmesinin projeyle hedeflendiği kaydedildi.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER