VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 19 Mart 2020 12:47:25

0 Yorum

Kaş-Meis Adası deniz seferleri durduruldu

İçişleri Bakanlığının koronavirüs önlemleri kapsamında, Antalya’nın Kaş ilçesi ve Yunanistan’ın Meis Adası arasındaki deniz yolu seferleri durduruldu.

İçişleri Bakanlığının koronavirüs önlemleri kapsamında, Antalya’nın Kaş ilçesi ve Yunanistan’ın Meis Adası arasındaki deniz yolu seferleri durduruldu.

İçişleri Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen koronavirüs salgınını önleyici tedbirler çerçevesinde, Türkiye’ye kara ve deniz sınırı bulunan Yunanistan ve Bulgaristan ile ilgili tedbirler alındığını açıkladı.

Dünyayı tehdit eden koronavirüs salgınına karşı bu iki ülke ile ilgili alınan tedbirler kapsamında, Yunanistan sınırındaki İpsala, Pazarkule ve Uzunköprü hudut kapısı ile Bulgaristan sınırındaki Kapıkule, Hamzabeyli ve Dereköy hudut kapısı kapatıldı. Yunanistan ve adalarından Türkiye’ye deniz araçlarıyla yapılan yolcu taşımacılığına yönelik seferler karşılıklı ve geçici olarak durduruldu.

Kapatılan hudut kapılarından veya deniz araçlarıyla Türkiye’ye giriş yapmak isteyen Yunanistan ve Bulgaristan vatandaşları ile son 14 gün içerisinde bu ülkelerde bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının ülkemize girişine 18 Mart 2020 çarşamba günü saat 24.00’dan itibaren izin verilmeyeceği belirtildi.

Bu önlemlerin Türk, Yunan, Bulgar ve üçüncü ülke vatandaşlarına aynı şekilde uygulanacağı bildirildi.

Yapılan açıklama yönünde, Kaş ile 2.1 kilometre mesafedeki Yunan Meis Adası arasında yapılan deniz yolu seferleri karşılıklı ve geçici olmak üzere durduruldu. Kaş’ta cuma günü kurulan semt pazarına gelerek alış veriş yapan Yunan vatandaşları alınan karar gereği ilçeye gelmeyecek. Kaş’tan Meis Adası’na da deniz yoluyla yolcu taşınmayacak.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER