VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 28 Eylül 2021 15:50:36

0 Yorum

Kaş serbest dalışta 3 uluslararası yarışmaya ev sahipliği yapacak

Antalya’nın Kaş ilçesinde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) ve Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) işbirliğiyle serbest dalışta 3 uluslararası yarışma gerçekleştirilecek.

Antalya’nın Kaş ilçesinde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) ve Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) işbirliğiyle serbest dalışta 3 uluslararası yarışma gerçekleştirilecek.

İlçe, CMAS-TSSF 4. “Kaş Başka” Serbest Dalış Outdoor Dünya Kupası, CMAS 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası ve CMAS 1. Masterlar Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Dünyanın birçok ülkesinden 107 sporcunun katılacağı uluslararası yarışmalar, 30 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

4. ‘Kaş Başka’ Serbest Dalış Outdoor Dünya Kupası’na 10 ülkeden toplam 26 sporcu katılacak. Dünya Kupası, 30 Eylül-1 Ekim’de Kaş Belediyesi İnceboğaz Sosyal Tesisleri açıklarında gerçekleştirilecek. Ardından CMAS 5. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası ve CMAS 1. Masterlar Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’nda 24 ülkeden 81 sporcu yarışacak.

Dünya Şampiyonası ve Dünya Kupası dalışları, sabit ağırlık (CWT), paletsiz sabit ağırlık (CNF), çift paletli sabit ağırlık (CWT-BF) ve ip destekli sabit ağırlık (FIM) disiplinlerinde olacak.

Milli Takım kadrosu

‘Kaş Başka’ Dünya Kupası ve Dünya Şampiyonası için Milli Takım kadrosunda, Yaren Türk, Fatma Uruk, Şahika Ercümen, Birgül Erken, Rüstem Derin, Görkem Gedik ve Serkan Toprak yer aldı.

TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada, üç büyük uluslararası yarışmayı peş peşe Kaş’ta gerçekleştireceklerini, son derece heyecanlı olduklarını söyledi.

Kaş halkının çok güzel bir organizasyona tanıklık edeceğini kaydeden Özen, “Onlarca ülkeden 100’ün üzerinde sporcu yarışacak, aralarında dünya rekortmeni sporcular da bulunuyor. Serbest Dalış Milli Takımı’mız son derece yoğun bir programla bu yarışmalara hazırlandı. Umarım, bu şampiyonada sporcularımız hedeflenen mesafelere ulaşır.” diye konuştu.

Dünya Şampiyonaları ve Dünya Kupası organizasyonu, 4 Ekim pazartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda açılış töreniyle başlayacak.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER