VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 31 Ocak 2019 14:10:21

0 Yorum

Kaş ve Edremit proje kardeşi oldu

Antalya’nın Kaş ile Balıkesir’in Edremit ilçesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı.

Antalya’nın Kaş ile Balıkesir’in Edremit ilçesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı.

Antalya Tarım ve Orman Müdürlüğünün yürüttüğü Gelin Kardeş Olalım projesi kapsamında, 18 ilçeye 18 kardeş şehir eşleşmeleri yapıldı. 39 il ve 65 ilçenin başvuru sahibi olduğu teklif çağrısı çerçevesinde, Antalya’nın Kaş ile Balıkesir’in Edremit ilçesi eşleştirildi.

Vali Münir Karaloğlu'nun katılımıyla düzenlenen kardeşlik protokolü imza töreninde, Antalya Milletvekili Kemal Çelik, Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen, Finike Kaymakamı ve Kaş Kaymakam vekili Ergün Baysal,  Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Kaş Tarım ve Orman İlçe Müdürü Gökhan Göktaş, Edremit Tarım ve Orman İlçe Müdürü Recep Özbudak, kurum müdürleri ve davetliler yer aldı.

3 yıl sürecek

Kardeş ilçe protokolü, Kaymakamlar ile Tarım ve Orman Müdürleri arasında imzalandı. 3 yıl sürecek projeyle Türkiye’nin 2023 tarım vizyonu hedeflerine katkı sağlanması amaçlandığı kaydedildi.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı yaptığı açıklamada, Gelin Kardeş Olalım projesi kapsamında Kaş ile eşleştirilmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Kaş’tan edinebileceğimiz bilgi, tecrübe ve teknoloji transferinin özellikle ilçemize kazandırmayı planladığımız ve kuruluş aşamasında çok önemli bir yol kat ettiğimiz Edremit Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projemize tecrübe ve büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Ortaklık projesi

Projemiz kapsamında Kaş ilçemizde özellikle süs bitkileri ve çiçekçilik üzerine bilgi ve teknoloji transferi yapılacaktır. Bu projemiz, iki ilçenin karşılıklı bilgi alışverişi ve ortak çalışmalarına dayanan bir ortaklık projesidir. İlçeler arasında karşılıklı teknik ziyaretler, çiftçi ve sektör toplantılarıyla ortak proje uygulamaları gerçekleştirilecektir.” dedi.

Kaymakam Sırmalı, projeyi hazırlayan Edremit Tarım ve Orman Müdürlüğüne ve projeyi destekleyen Antalya Tarım ve Orman Müdürlüğüne teşekkür etti.

Kaş Tarım ve Orman İlçe Müdürü Göktaş ise “Gelin Kardeş Olalım projesinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER