VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 07 Ekim 2021 15:24:14

0 Yorum

Kaş Yarımadaton başlıyor

21 kilometre uzunluğunda ve 380 metre irtifa kazanımına sahip Türkiye’nin en zor yarı maratonu Kaş Yarımadaton organizasyonu, 9 Ekim’de gerçekleştirilecek.

21 kilometre uzunluğunda ve 380 metre irtifa kazanımına sahip Türkiye’nin en zor yarı maratonu Kaş Yarımadaton organizasyonu, 9 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Organizasyon komitesince yapılan yazılı açıklamada, Antalya’nın Kaş ilçesinde kaymakamlık ve belediyenin desteğiyle düzenlenen yarı maratonun, turizmin 12 aya yayılmasına katkı sağlamaya devam ettiği belirtildi.

Organizasyonun, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF)  ile Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) kurallarına göre yapılacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yarış, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak, Kaş Marina ve Çukurbağ Yarımadası etrafında koşulacak, meydanda sona erecek. Koşuyu başarıyla bitiren her bir katılımcıya, madalya hediye edilecek.

6, 12 ve 21 kilometre olmak üzere 3 farklı parkurda, kadın ve erkek kategorilerinde düzenlenen Kaş Yarımadaton’da, Almanya, Hollanda, Rusya, Norveç, Fransa, İngiltere, Bulgaristan, İrlanda ve Türkiye’den 400 sporcu mücadele edecek.

Koşu sporuyla alternatif sporlar konusunda kişileri bölgeyi çekmeyi arzulayan, Antalya ve Kaş coğrafyasını tüm dünyaya tanıtmayı amaçlayan organizasyon, bu yıl pandemi önlemleri doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Organizasyonda, sporcular, Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak fuar alanında hem eğlenecek ve spor yapacak hem de Kaş ilçesini tanıma fırsatı bulacak.”

Organizasyon, aynı gün içinde gerçekleşecek ödül töreniyle sona erecek.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER