VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 14 Nisan 2019 13:23:12

0 Yorum

Kaş’a ‘7 Güneş 7 Ay’ geliyor

Uluslararası platformda düzenlenen 7 Güneş 7 Ay Festivali’nin (Sete Sois Sete Luas) 3-4 Mayıs tarihlerinde Antalya Kaş’ta yapılacağı bildirildi. Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Munise Ozan, “Bu festival Türkiye’de ilk defa Ka

Uluslararası platformda düzenlenen 7 Güneş 7 Ay Festivali’nin (Sete Sois Sete Luas) 3-4 Mayıs tarihlerinde Antalya Kaş’ta yapılacağı bildirildi. Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Munise Ozan, “Bu festival Türkiye’de ilk defa Kaş’ta yapılacak.”

Kaş Turizm ve Tanıtma Derneğince Marina’daki bir restoranda festival tanıtım programı düzenlendi. Başkan Munise Ozan burada yaptığı konuşmada, 7 Güneş 7 Ay’ın 1993’den bu yana gerçekleştiğine dikkati çekerek, dernek olarak ilk kez uluslararası bir festival düzenlediklerini söyledi.

Kaş’ın festivali

İspanya’nın Alcazar kentinde gerçekleşen bu yılki festival toplantısına Turizm ve Tanıtma Derneği olarak Kaş adına katıldıklarını aktaran Ozan, 2019 Kaş 7 Güneş 7 Ay Festivali protokolünü imzaladıklarını belirtti.

Kaş Kaymakamlığı ve Kaş Belediyesi ile Portekiz Büyükelçiliği başta olmak üzere festivalin yaratıcısı Marco Abbondanza ve sanatçı Olça Tansuk’a da destekleri için teşekkür eden Ozan, “Bu hepimizin, Kaş’ın festivali. Kaş’ın kültürüne, tarihine ve doğasına sahip çıkmanın güzel ve anlamlı bir vasıtası olacak. Bunu birlikte başaracağız. Başka Kaş yok” dedi.

Kültürel Network Projesi

Ozan, “Bu festival şu anda çoğunlukla Akdeniz ülkelerinde, 10 farklı ülkeden 30 şehrin desteklediği Kültürel Network Projesi konumundadır. Bu yıl 27’ncisi düzenlenecek festival, popüler, etnik, geleneksel müzikler, plastik sanatlar alanında projeler geliştirir. Bu projelerde her zaman Avrupa ve Akdeniz kültürlerinin önemli özelliklerinin vurgulanması gözetilmektedir. Uluslararası platformda düzenlenen festivali, 3-4 Mayıs tarihlerinde Kaş’ta gerçekleştirmek istiyoruz. Bu festival Türkiye’de ilk defa Kaş’ta yapılacak. Kaş, festival tarafından seçilmiş Türkiye’deki ilk Akdeniz kasabası konumundadır. Festivalin ülkemiz ve Kaş için iyi bir tanıtım olacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

Festivalde ne var?

Festival programına ilişkin bilgiler de veren Ozan, “Bu kapsamda 2 konser, Kaş Kültürevi’nde karma sergi, Cumhuriyet Meydanı’nda çocuk atölyeleri, Portekiz lezzetlerini tanıtacak ünlü bir şef eşliğinde yemek atölyesi ve sunumu, Kaş Limanı’nda 4 sanatçının duvar resmi performansları ve Uzun Çarşı’da canlı müzik gösterileri yer alacak. Sürpriz ilaveler olabilir, temaslarımız devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER