VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 27 Haziran 2020 13:10:15

0 Yorum

Kaş’a ilk günübirlik yurtiçi turu başladı

İçişleri Bakanlığı’nın ‘Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri’ genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde paket turlar gerçekleştiriliyor. Paket turlarda normalleşme dönemi süresince alınan önlemler kapsamında Kaş’a sezonun ilk yur

İçişleri Bakanlığı’nın ‘Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri’ genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde paket turlar gerçekleştiriliyor. Paket turlarda normalleşme dönemi süresince alınan önlemler kapsamında Kaş’a sezonun ilk yurtiçi tur kafilesi geldi.

Antalya’da farklı coğrafyası, doğal, kültürel ve tarihi çevresi ile güzel bir tatil beldesi konumundaki Kaş’a gelen tur rehberi Barış Yalnız, Ege Akdeniz programları kapsamında ilçeye ulaştıklarını söyledi.

Turlarda en fazla 20 yolcu

Misafirin rahat ve güvenli şekilde seyahat edebilmesi için tüm önlemleri aldıklarını belirten tur rehberi Barış Yalnız, “Araçlarımız 46 kişilik. Devletin ve bakanlığın vermiş olduğu karar ile en fazla turlarımıza 20 kişi alıyoruz. Her misafirimiz bir koltukta sosyal mesafeye uygun seyahat ediyor. Otobüs içerisinde maske güvenliğimiz, dezenfekte el spreylerimiz var. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yolculuk sırasında her bir saatte mola veriyoruz. Tura başlamadan önce de misafirlerimize bir paket hazırlıyoruz. İçerisinde siperlik, maske ve dezenfekte bulunuyor.”diye konuştu.

Salgın nedeniyle bir araçta gezen sayısının azaldığına dikkati çeken Yalnız, “44 kişi gezerken şimdi 20 kişiye indi ki, biz 10 kişiyle de tura çıkıyoruz. Fiyatlarımız arttı ama çok değil. Kültür turlarımızı uçak ya da otobüsle yaparız ama misafirlerimiz bu koronavirüs tedbirleri doğrultusunda ilk yolculuğunu otobüsle yapmak istemiyorsa arkadan kendi aracıyla da bizim otobüsün ardından bir uygulama ile bizi takip edebiliyor ve içeride rehberin anlatımlarını da duyabiliyor.” dedi.

“Alınan önlemler ile tura katıldık”

Tura katılan tatilcilerden Gizem Özgür, Kaş’a daha önce geldiğini hatırlatarak, “Burası yine aynı güzelliğini korumakta. Bu pandemi sürecinde ebetteki tedirgin olduk. Biz de tatile çıkarken araştırdığımızda turlarda da gerekli önlemlerin alındığını gördük ve rahatlıkla tura katıldık. Periyodik olarak ateşimiz ölçülüyor, dezenfekranları sürekli kullanıyoruz. Bu şekilde gerekli önlemler alındığı sürece rahat ettik. Bir araştırma yaptım, Kaş’ta bir vaka görülmemiş ve buraya gelirken de içimiz rahattı. Önlemler için de içimiz rahat. Gerek tur şirketleri gerekse turizm açısından bu sorunun yavaş yavaş aşıldığını düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Samsun’dan tura katılan Gürol Şencan da “Önce pandemi süreciyle alakalı bir tedirginlik vardı. Kız kardeşim sağlık çalışanı, izni de ertelendi. Daha önce gelme ihtimalimiz vardı ama malum olaylardan dolayı geciktik. Tur yetkilileri konakladığımız yerlerde gerekli tedbirleri almışlar. Şu noktaya kadar memnuniyetsizlik yaşamadık. Akdeniz bölgesine birkaç defa geldim ama Kaş’a ilk defa geliyorum, muhteşem bir yer.” ifadelerini kullandı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER