VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 27 Mart 2019 12:31:03

0 Yorum

Kaş’ın içme suyu sorunu çözüldü

Antalya Büyükşehir Belediyesi, önemli turizm merkezlerinden Kaş’ın kangren haline gelen içme suyu sorununu 60 milyonluk yatırımla Gömbe’den getirdiği suyla çözdü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, önemli turizm merkezlerinden Kaş’ın kangren haline gelen içme suyu sorununu 60 milyonluk yatırımla Gömbe’den getirdiği suyla çözdü.

Kaş genelini sağlıklı içme suyuyla buluşturmayı hedefleyen ASAT Genel Müdürlüğü, yaklaşık 60 milyon TL yatırım bedeliyle Kaş merkez ve mahallelerde içme suyu hatlarında yenileme ve iyileştirme çalışması yaptı.

26 su deposu

‘Kaş Gömbe Kaynağı İçme Suyu Hatları Rehabilitasyon Yapım İşi’ ile Kaş merkez, Kalkan, Saklıkent, Gömbe, Yeşilbarak, Yaylakılıçlı, Akçay, Sütleğen, Beldibi, Sinekçi, Gürsu, Dere, Pınarbaşı, Belenli, Bayındır, Sahilkılıçlı, Boğazcık, Kozağacı, Aklar, Camızlar ve Ağullu mahallesi ile İslamlar, Karadağ, Dirgenler ve Kasaba mahallesinin içme suyu problemi çözüme kavuştu. Proje kapsamında evsel bağlantılar dahil toplamda 190 kilometre uzunluğunda imalat yapıldı. 26 adet içme suyu deposu da yapılarak, adil su dağıtımı sağlandı.

Kınık ve Ova’ya yeni hat

ASAT, Kaş ilçesi Kınık ve Ova mahallelerinde yaklaşık 12 milyon TL yatırımla içme suyu şebeke projesi çalışmaları başlattı. Proje kapsamında 38 kilometre uzunluğunda yeni şebeke hattı çekilecek. Ayrıca mevcutta hizmet veren içme suyu deposu revize edilerek, bin abonenin bağlantı hatlarının yenilenmesi de yapılacak.

49 kilometrelik kanalizasyon hattı

Yaşanabilir Kaş için planlı, düzenli, sağlıklı gelişmeyi sağlamak adına çalışmalarını hassasiyetle yürüten ASAT, Kaş Gömbe, Çukurbağ ve Çerçiler mevkisinde toplam 49 kilometrelik kanalizasyon çalışmasını da tamamladı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER