VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 02 Ekim 2019 21:40:00

0 Yorum

‘Kaş’ın sıcak mavi suları bana dalışı çok sevdiriyor’

Antalya’nın Kaş ilçesinde ‘Kaş Başka’ Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası ve Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası’nda ilk gün yarışları yapıldı. Dünya Kupası’nda Rus sporcu Andrey Matveenko ve serbest dalış dü

Antalya’nın Kaş ilçesinde ‘Kaş Başka’ Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası ve Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası’nda ilk gün yarışları yapıldı. Dünya Kupası’nda Rus sporcu Andrey Matveenko ve serbest dalış dünya ve Türkiye rekortmeni Şahika Ercümen altın madalya kazandı.

Kaş Belediyesi İnceboğaz Sosyal Tesisleri açıklarında yapılan ilk gün Dünya Kupası’nda Türkiye, Amerika, Kolombiya, Rusya, Polonya, Kazakistan ve Brezilya olmak üzere, 7 ülkeden toplamda 19 sporcu mücadele etti. Yarışlar sonunda, Sabit Ağırlık (CW) dalında 3,50 dakikayla 120 metreye dalan Rus sporcu Andrey Matveenko, 2,14 dakikada 66 metre dalışıyla serbest dalış dünya ve Türkiye rekortmeni Şahika Ercümen altın madalya kazandı.

Ercümen ve Nacar’dan altın madalya  

Dünya Kupası yarışma programıyla eş zamanlı yapılan Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası’nda ise yarışlar sonunda, CW dalında 1,10 dakika süreyle 30 metre dalan Hükümet Ahmet Nacar ve 2,14 dakikada 66 metre dalışıyla Şahika Ercümen altın madalya elde etti.

Yarışlarda dereceye giren sporculara, aynı gün akşam saatlerinde Kaş Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle madalya takdim edildi.

Kaş Belediyesinden sporculara tatil hediyesi

Öte yandan, Kaş Belediyesi derece alan sporculara tatil hediye etti. Birinci 1 haftalık tatil, ikinci 5 günlük, üçüncü de 3 günlük tatilin sahibi oldu.

Milli sporcu Şahika Ercümen ödül töreninde yaptığı konuşmada, Antarktika’da yaptığı dalışı hatırlatarak, “Orada su çok soğuk. Her dalışımda Kaş’ı andım, çünkü buranın sıcak mavi suları bana dalışı çok sevdiriyor. Antarktika’da olup bilim çalışmasına katkı sağlamak, bir Türk kadını olarak, bana gurur verdi. Kendi sporumla orada yer aldım. O gerçekten büyük gururdu. Bugün de ülkemizi temsil ederek, madalya aldığım için ayrıca mutluyum.” dedi.

Dünya Kupası ve Türkiye Şampiyonası sıralama

Dünya Kupası ve Türkiye Şampiyonası’nda dereceye giren sporcular şu şekilde sıralandı:

Dünya Kupası – Kadınlar: 1. Şahika Ercümen, 66 m 2. Emilia Biala, 45 m. Polonya ve Zoya Golovnya, 45 m. Rusya

Erkekler: 1. Adrey Matveenko, 120 m. Rusya 2. Crıstıan Castano, 75 m. Kolombiya 3. Raphael Gustavo Dalmeida Vilamiu, 55 m. Brezilya

Türkiye Şampiyonası - Kadınlar: 1. Şahika Ercümen, 66 m. 2. Yaren Türk, 43 m. 3. Birgül Erken, 41 m.

Erkekler: 1. Hükümet Ahmet Nacar, 30 m. 2. Halis Aydoğan, 10.8 m. 3. Gökhan Şenses, 3.6 m.

Dünya Kupası ve Türkiye Şampiyonası, 3 Ekim’de (yarın) Paletsiz Sabit Ağırlık (CNF) disiplinindeki dalışlarla devam edecek.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER