VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 17 Temmuz 2019 17:00:21

0 Yorum

Kasksız motorcuya ceza dönemi

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ilde iki hafta önce başlatılan ’Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var’ projesi kapsamında bugün itibarıyla kasksız motosiklete binenlere sadece uyarı değil, ceza yazmaya da başlanacağını söyledi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ilde iki hafta önce başlatılan 'Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var' projesi kapsamında bugün itibarıyla kasksız motosiklete binenlere sadece uyarı değil, ceza yazmaya da başlanacağını söyledi.

İçişleri Bakanlığı'nın trafik kazaları ve bu kazalardaki ölüm ve yaralanma olaylarını en aza indirmek amacıyla uygulanan 'Bu Yolda Hep Birlikteyiz' projesi kapsamında Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde eş zamanlı düzenlenen 2019 yılı trafik değerlendirme toplantısı Antalya Valiliği'nde yapıldı.

Vali Münir Karaloğlu toplantıda yaptığı konuşmada, ilde 'Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var' projesinin iki hafta önce başlatıldığını hatırlatarak, “Bugün itibarıyla kasksız motosiklete binenlere sadece uyarı değil, ceza yazmaya da başlayacağız. Amacımız ceza yazmak değil, vatandaşın can güvenliğini, yaralamalı kazaları ve mal kayıplarını azaltmaktır. Kısa veya uzun mesafe kesinlikle motosiklete biniyorsa vatandaşımızın kaskını takmasını arzu ediyoruz, bu zaten yasal mecburiyettir." dedi.

Eskiden trafikle ilgili ceza yazma yetkisinin sadece trafik polislerinde olduğunu belirten Vali Karaloğlu, şimdi belli konularda bütün zabıta birimleri ve görevlilere trafik cezası yazma görevi verildiğine dikkati çekti.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER