VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 16 Temmuz 2019 01:48:53

0 Yorum

Kaş’ta 15 Temmuz

Antalya’nın Kaş ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Antalya'nın Kaş ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kaş'ta etkinlikler Otogar Kavşağından Cumhuriyet Meydanı’na kadar süren Şehitlere Saygı Yürüyüşü ile başladı. Ellerde Türk bayraklarının taşındığı yürüyüşe Kaymakam Ulaş Akhan, Garnizon Komutanı Deniz Yarbay Erçin Birsen, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Karakol Komutanı Jandarma Binbaşı Hakan Öztürkmen, Emniyet Müdürü Orhan Tezcan, İlçe Müftüsü Ahmet Bayer, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum müdürleri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, gaziler, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve demokrasi nöbetine başlandı. Kur-an’ı Kerim tilaveti ve İlçe Müftüsü Bayer’in dua okuduğu programda, protokol, 15 Temmuz gazisi Safiye Bayat ve Mehmet Şükrü Kıntaş konuştu.

Kaymakam Ulaş Akhan yaptığı konuşmada, “Tarihimizde Malazgirt’ten Söğüt’e, Kurtuluş Savaşı’ndan Kore Harbi’ne, Kıbrıs Savaşı’na terörle mücadelede binlerce, yüz binlerce, belki milyonlarca şehit verdik. Bin yıldır bu topraklarda milletimizin huzur içinde yaşaması için devletimizin bekası için nice yiğitleri toprağa verdik. Bu bedeli her gün ödemeye devam ediyoruz, devam edeceğiz. Eğer sizler dünyanın en güzel coğrafyasında en kadim medeniyetine sahip bu topraklarda yaşıyorsanız, bu toprakların sahibiyseniz, milletimizin cesaretiyle bu bölgede yaşayan bütün uluslara, bütün insanlığa, bütün mağdurlara sahip çıkıyorsanız, haklının ve ezilenin yanındaysanız, zulme karşı çıkıyorsanız bu bedeli ödemek zorundasınız, ödemeye devam edeceksiniz. Biz bu bedeli ödemekle hiçbir zaman pişman değiliz ama millet olarak şunu da çok iyi anlamalıyız. Bizim için ailemizin huzuru için geleceği için hayatını feda eden bu insanlara minnet borçluyuz. Bu borcu nasıl ödeyeceğiz diye her vatandaşın kendine sorması lazım. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, huzurlu uzun ömürler diliyorum.” dedi.      

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da 15 Temmuz darbe girişiminde şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere minnet ve şükran duyduğunu ifade ederek, “Allah bizlere, ülkemize bu tür darbeleri göstermesin. Bizleri vatansız, bayraksız bırakmasın. Biz kendimizle olduğumuz sürece, ne yaptığımızı bildiğimiz sürece, birbirimize sahip çıktığımız sürece, inşallah bu vatan her zaman bizim olacak, bizim kalacak. Yeter ki biz, gelecek nesillere bu şuuru, bu aidiyeti, bu birlik ve beraberliği iyi şekilde aktarabilelim. Bu ülkeyi ilelebet aydınlık yarınlara hep beraber taşıyacağız.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödüller verildi. 15 Temmuz ruhunu yansıtan fotoğraf ve film gösterimi gerçekleştirildi. Yatsı ezanına takiben çifte ezan, saat 00:13’de ise Sala okundu.

01:30’da Süleyman Çavuş Camii’nde teheccüd namazı kılınmasıyla program sona erdi.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER