VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 19 Mayıs 2019 23:48:54

0 Yorum

Kaş’ta 19 Mayıs

Antalya’nın Kaş ilçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenle kutlandı.

Kaş’ta 19 Mayıs’ın 100. yılı kutlamasına Kaymakam Ulaş Akhan, Garnizon Komutanı Deniz Yarbay Erçin Birsen, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Öztürkmen, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Bilal Duvar, Emniyet Müdürü Orhan Tezcan, İlçe Müftüsü Ahmet Bayer, Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Murat Erdoğan, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları, belediye meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Murat Erdoğan programda yaptığı konuşmada, tarihini ve kültürünü bilen, özüne sahip çıkan ve bunu gençlerine aktarabilen toplumların ilelebet yaşama hakkına sahip olduğunu belirtti.

Programda öğrencilerce şiir ve marşlar, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata'ya Cevabı okundu. Müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisinin ardından Gençlik Haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Fener alayı düzenlendi

İlçede kutlama etkinlikleri kapsamında Kaymakamlık, Belediye, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen fener alayı, otogar kavşağından başladı. Ellerinde Türk bayrakları ve meşaleler olan grup, marşlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Fener alayına Kaymakam Ulaş Akhan ve Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'na gelen grup coşkuyla karşılandı. Burada, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kaymakam Ulaş Akhan meydanda yaptığı konuşmada, “19 Mayıs 1919, Anadolu’da yeni Türk devletinin fiilen temellerinin atıldığı gündür. Türkiye Cumhuriyeti tarihimizin de başlangıcıdır. Atatürk ‘en büyük eserim’ dediği cumhuriyeti, Türk gençliğine emanet etmiştir. 19 Mayıs gençlik, gençlik ise gelecek demektir.” dedi.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da “19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a ayak basarak, oradan Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini yakmıştır. Bu meşale hala yanmaya devam ediyor. (Gençler) Bu memleketin geleceği sizler olacaksınız.” diye konuştu.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER