VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 30 Temmuz 2020 15:10:29

0 Yorum

Kaş’ta 2 plaja Mavi Bayrak

Antalya’nın Kaş ilçesinde 2 plaj Mavi Bayrak aldı. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından verilen Mavi Bayraklar düzenlenen törenle plajlara asıldı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde 2 plaj Mavi Bayrak aldı. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından verilen Mavi Bayraklar düzenlenen törenle plajlara asıldı.

İlçedeki Kaş Belediyesi İnceboğaz Sosyal Tesisleri ve Mesire Alanı ile Kaş Belediyesi Acısu Halk Plajı, Mavi Bayrak aldı. Uluslararası Çevre Eğitim Vakfının (FEE) belirlediği kriterler yönünde TÜRÇEV yetkililerinin deniz suyu temizliği, donanım ve hizmetler, çevre yönetimi ve eğitimi gibi kriterleri değerlendirme sonrası, 2 plajın Mavi Bayrak almak için uygun olduğu kaydedildi.

TÜRÇEV tarafından verilen Mavi Bayraklar belirlenen plajlara asıldı.

Kaş Belediyesince Mavi Bayrak töreni düzenlendi. İnceboğaz Sosyal Tesisleri ve Mesire Alanında düzenlenen törene, Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, TURÇEV Antalya Koordinatörü Lokman Atasoy, kurum müdürleri ve daire amirleri katıldı.

Kaymakam Şaban Arda Yazıcı yaptığı konuşmada, “Ülkemizin dünyanın nadide güzelliklerini barındıran bu güzel ilçemizde yeni bir değerle tanışıyoruz, tanıştırılıyoruz. Bu değerlerin ciddi bir alt yapısı oluyor. Bu güzel hizmet sadece Kaşımıza, Antalyamıza ve ülkemize değil, dünyanın insanlarına burada hizmet vermesi noktasında kavuşturulmuş nadide güzel bir hizmet. Belediye başkanı ve ekibini kutluyorum. Bu güzel hizmetin Türkiye’nin turizmine, 2023 vizyonu çerçevesinde hedefine emin adımlarla giden ve gelecekte de turizm hedeflerini yakalayacak olan devletimize, onun kutlu insanlarına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçenleri yürekten kutluyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da ilçedeki mavi bayraklı 9 plajdan 3’ünü belediyenin işlettiğini belirterek, “Hedefimiz, belediyemizin tüm çalıştırdığı plajların mavi bayraklı olması. Bu durumun sürdürülebilirliği için gayret edeceğiz. Kaş’ın denizi dünyada marka. Tertemiz, pırıl pırıl. Gelen her misafir Kaşımızın her noktasından rahatlıkla denize girebiliyor ve memnuniyetini ifade ediyor. Daha güzel turizm ve daha güzel Kaş için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Mavi bayrağımız hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

TURÇEV Antalya Temsilcisi Lokman Atasoy ise Mavi Bayrak programı belgelendirmesinin 33 yıldır 50 ülkede uygulandığını, bu yıl 4 bin 666 plajda dalgalandığı bilinen bir belgelendirme olduğunu hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:

“Dünya Turizm Örgütü dünyanın en çok bilinen ve güvenli eko etiketi olarak, Mavi Bayrağı ifade etmiştir. Ülkemiz şu anda dünyada, İspanya ve Yunanistan’ın ardından sayı olarak üçüncü sıraya yükselmiştir. Antalya’da bu başarımız daha ön plandadır. Dünyanın en fazla Mavi Bayrağının olduğu kent 206 plaj sayısıyla Antalya, Türkiye’nin yaklaşık yüzde 43’ünü oluşturuyor. Her kıyı belediyemizin halkın kullanabileceği alanlarda uluslararası standartlarda hizmet veren plajları yapması son derece önemlidir. Kaş Belediyesinin iki halk plajı var, İnceboğaz ve Acısu. Bu kadar zor alınan bir ödülü halk plajlarında devam ettirebilmek son derece önem taşıyor.”

Konuşmaların ardından, sertifika ve Mavi Bayrak töreni gerçekleştirildi. İlçe genelinde 9 plaj ve bir marinada göndere mavi bayrak çekildi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER