VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 29 Ekim 2019 11:41:14

0 Yorum

Kaş’ta 29 Ekim

Antalya’nın Kaş ilçesinde Cumhuriyetin 96’ncı yıldönümü törenle kutlandı.

Antalya'nın Kaş ilçesinde Cumhuriyetin 96’ncı yıldönümü törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen programa Kaymakam Ulaş Akhan, Garnizon Komutanı Deniz Binbaşı Serdar Yıldırım, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Bilal Duvar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kenan Dallı, Emniyet Müdürü Erkan Kaçar, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları, kamu kurum müdürleri, gaziler, gazi ve şehit yakınları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Kaymakam Ulaş Akhan ve Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Kaymakam Akhan yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet Türk insanının ufkunu açmış, yaratıcı gücünü ortaya çıkarmış, onu modern dünyanın kavram ve değerleriyle tanıştırmıştır. Türk milleti modern dünyanın bir üyesi olmanın haklı onurunu tatmış, devletimiz gelişen ve kalkınan bir dünya devleti olmanın kıvancına erişmiştir.” ifadelerini kullandı. 

Halk Eğitimi Merkezi halk oyunları ekibi gösterisinin yer aldığı programda, öğrenciler şiir okudu, gitar dinletisi sundu. Düzenlenen şiir, resim, kompozisyon yarışmalarında ve Cumhuriyet koşusunda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Resmigeçit töreniyle program sona erdi.

Kutlamalar kapsamında akşam saatlerinde Kaş Belediye Başkanlığınca ilçe merkezi ve Kalkan Mahallesi’nde ‘Cumhuriyet Yürüyüşü ve Fener Alayı’ düzenlenecek.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER