VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 30 Ağustos 2019 11:07:42

0 Yorum

Kaş’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı

Antalya’nın Kaş ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü törenle kutlandı.

Antalya'nın Kaş ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıldönümü törenle kutlandı.

Kaymakam Ulaş Akhan’ın makamında tebrikleri kabul etmesiyle başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle devam etti.

Törene Kaymakam Ulaş Akhan, Garnizon Komutanı Deniz Binbaşı Serdar Yıldırım, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Cumhuriyet Savcısı Muhammet Bilal Duvar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kenan Dallı, Emniyet Müdürü Orhan Tezcan, kurum müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, şehit ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve bayrak göndere çekildi.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşan Garnizon Komutanı Binbaşı Serdar Yıldırım, “19 Mayıs 1919’da büyük önder Mustafa Kemal Paşa tarafından başlatılan Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele süreci, milletimizin bütün hareket etmesi ve kahraman Türk askerinin cesaret ve fedakarlığıyla 30 Ağustos 1922’de Büyük Zafer ile sonuçlanmıştır. Bu zafer, Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Bu duygularla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden milli mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, minnet ve saygıyla anıyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. “ ifadelerini kullandı.

Öğrenciler tarafından şiirler okunmasının ardından, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne bağlı halk oyunları ekibinin gösterisiyle program sona erdi. 

Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında yeni yetişen genç nesillere denizciliğin tanıtılması, sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla 30 Ağustos cuma günü (bugün)10:00-18:00 arası Kaş Limanında Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığına bağlı Kaş TCSG-20 Botunun halkın ziyaretine açılacağı bildirildi.

Akçagerme Turizm Park Tesislerinde ise gaziler, gazi ve şehit yakınlarına kahvaltı programı düzenlendi.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER