VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 30 Mart 2021 15:52:27

0 Yorum

Kaş’ta ‘30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz’ uygulaması yapıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde trafikte yayalara öncelik verilmesi için ‘30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz’ uygulaması yapıldı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde trafikte yayalara öncelik verilmesi için ‘30 Mart'ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz’ uygulaması yapıldı.

Kaş’ta yaya önceliği konusunda, toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak ve verilen önemi vurgulamak amacıyla etkinlik düzenlendi. İlçede, kavşak giriş ve çıkışlarıyla yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak, ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla ‘30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz’ uygulaması gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Akbudak, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Erol, Emniyet Müdürü Volkan Cansever, Milli Eğitim Müdürü Melih Eroğlu, Merkez Muhtarı Sadık Çalışkan ve öğrencilerin katılımıyla yapılan etkinlikte, ‘Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir’ sloganıyla farkındalığı artırmak için ışıksız yaya geçitlerinde bulunan beyaz şeritlerin ortasındaki şerit sembolik olarak kırmızıya boyandı.

Etkinlikte konuşan Kaymakam Yazıcı, 2018 yılında Karayolları Trafik Kanunu’nda önemli değişikliler yapıldığını, bu bağlamda İçişleri Bakanlığının 2019’u ‘Yaya Önceliği Yılı’  ilan ettiğini hatırlattı.

Geçen süreçte İçişleri Bakanlığınca çeşitli uygulamalar yapıldığını belirten Yazıcı, “Konunun takipçisi olacağız. Karayollarında trafik ve yayaların can güvenliği noktasında bu etkinlikleri yıl boyunca tekrarlayacağız. Işıklı tabela veya bir görevlinin olmadığı yerlerde dahi, yaya geçitlerinde sürücülerimiz mutlaka durmalı, hassasiyet göstermelidir.” dedi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER