VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 08 Mart 2020 19:51:25

0 Yorum

Kaş’ta 8 Mart kutlandı

Antalya’nın Kaş ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerle kutlandı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerle kutlandı.

Kaş Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı düzenlendi.

Programa Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Aksak ile Kadın Kolları İlçe Başkanı Tülin Tuna, MHP Kadın Kolları İlçe Başkanı Hülya Kolak ve belediye meclis üyeleri de katıldı.

Kaş Belediyesi Toplantı Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Başkan Mutlu Ulutaş, ailenin kurulmasında ve bütünlüğünde, iş yaşamında, ülkenin birlik ve beraberliğinde kadının önemini vurguladı. Kadınların gününü kutlayan Başkan Ulutaş, Kaş Belediyesi olarak onların yanında olduklarını ifade etti.

Programda, günün önemine ilişkin konuşma, ‘Kent Konseyi Kadın Meclisi’, ‘Kahraman Türk Kadınları’, ‘İslamiyette Kadının Yeri’ sunumu gerçekleşti. Çocukken geçirdiği kaza sonucu iki kolunu kaybeden ancak ayaklarıyla resim yapan ve kitap yazan Ayşe Işık, ‘Hayat Güzeldir’ başlığıyla söyleşi yaptı. Ayşegül Fidan, ‘Bir Kadın Uyanıyor’ adlı tek kişilik tiyatro oyunu sundu. ‘2020 Güçlü Kadınlar Ödülü’ takdiminin ardından, resim sergisi ile program sona erdi.

Program sonrası, Başkan Ulutaş ve meclis üyeleri şehit annelerine ziyarette bulundu.

Öte yandan, Cumhuriyet Meydanı’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe katılan Kaş Kadınları, CHP ve Eğitim Sen kadın temsilcileri günün anlam ve önemine ilişkin mesajlar yayımladı. 

Kaş Kültürevi’nde film ve tiyatro gösterimiyle program sona erdi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER