VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 03 Temmuz 2019 22:11:45

0 Yorum

Kaş’ta Böcek STK temsilcileriyle buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kaş’ta sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileriyle bir araya geldi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kaş’ta sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileriyle bir araya geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kaş’ta STK temsilcileriyle buluşarak, Kaş’ın sorunlarına ilişkin görüş alışverişinde bulundu, temsilcilerin taleplerini aldı.

Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıda belediye bürokratları da hazır bulundu. Toplantıda ulaşım, Kınık Toptancı Hali, sera atıkları sorunu, tarımsal destek, Kaş-Kalkan otoyolu, Kaş’ın turizm karakterini tehdit eden imar planlaması, kaçak yapılaşma, sürdürebilir turizmle ilgili konular ele alındı.

Başkan Muhittin Böcek, “Ben sen yok biz varız, biz birlikte yaparız” diyerek, herkesi kucaklayan bir anlayışla Antalya’ya hizmet edeceklerini belirterek, Kaş’taki STK’larla da bu bağlamda bir araya geldiklerini ifade etti. Antalya’nın dertlerine derman olmaya geldiklerini, STK’ların görüşlerinin kendileri için önemli olduğunu kaydetti.

Kırsaldan kalkınma

Hayata geçirecekleri yerelden kalkınma modelinin en önemli odağının tarım olduğunun altını çizen Başkan Böcek, çiftçiye destek olarak kırsaldan kalkınacaklarını, ilerleyen süreçte bununla ilgili ayrıca toplantılar yapacaklarını anlattı.

Böcek, seçim bildirgesinde yer aldığı gibi sera atıklarını biyogaza dönüştüreceklerini dile getirdi. Köylerden geçen Kaş-Kalkan otoyolu projesinin olumsuzluklarının dile getirilmesi üzerine, projeyle ilgili iki ayrı davanın yargı sürecinin devam ettiğini hatırlatarak, bilirkişi raporlarının vatandaşın lehine olduğunu, STK’ların projeyle ilgili çekincelerinde hem fikir olduklarını vurguladı.

Son zamanlardaki imar planlarının Kaş’ın turizmini ve doğasını tehdit ettiğinin dile getirilmesi üzerine Böcek, imarla ilgili sorunları Kaşlılarla birlikte yerinde çözeceklerini aktarırken, mesleki ve yabancı dil kursu isteyen STK temsilcilerine olumlu yanıt verdi.

Oy alayım diye yanlış proje yapmayacağım

Böcek, Kınık Toptancı Hal Projesi’yle ilgili şöyle konuştu:

“Seçim döneminde ihalesi yapılmış 350 milyon liralık bir proje. Hallerin kaldırılacağının söylendiği, kimsenin hallere ne olacağını bilmediği bir dönemde öncelikli hedefimizde bu proje yoktur. Önce hallerin ne olacağını Antalya adına, köylüm adına, çiftçim adına göreceğim. Görmeden 350 milyon lira yatırmayacağım oraya. Bu para sizin paranız. Köylü çocuğu olarak halinizden en iyi anlayan başkanım ama seçim zamanı oy alayım diye bunları yapmayacağım size. Ben doğru olanı yapacağım. Ben kimsesizlerin kimsesi olarak, bütün vatandaşlarımın hemşerilerimin dertlerine derman olmak için geldim. Tüm hallerle ilgili sıcak asfaltından fiziki şartlarının düzeltilmesine kadar bütüncül bir çalışma yapacağız.”

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER