VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 26 Ocak 2019 12:21:18

0 Yorum

Kaş’ta çamur yağdı

Antalya’nın Kaş ilçesinde yağmurla birlikte çamur yağdı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde yağmurla birlikte çamur yağdı.

Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı nedeniyle bölgede yağış yer yer çamur şeklinde gerçekleşti. Akşam saatlerinde gökyüzünden yağmur yerine adeta çamur yağdı.

Toz bulutu yağışın etkisiyle çamur halinde yere indi, günlük hayatı olumsuz etkiledi. Görüş mesafesi yer yer 200 metreye kadar düşerken, Kaş’ın karşısında yer alan Yunanistan’ın Meis Adası gözden kayboldu. Gördükleri manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen birçok vatandaş hava şartları sebebiyle kapalı alanlarda kalmayı tercih etti. Yağışla birlikte özellikle araçların üzeri çamurla kaplandı. Bazı vatandaşlar araçlarını suyla yıkadı, bazıları da oto yıkamacıya götürdü.

Son yıllarda böyle bir olayla ilk kez karşılaştıklarını belirten vatandaşlar, bölgede bu tür yağışlara pek rastlamadıklarını ifade etti. Bir vatandaş, “Sabahleyin toz bulutu vardı, çok sıkıcı bir havaydı. Toz bulutu akşam başlayan yağmurla çamura dönüştü. Sanki çamur yağmaya başladı. Deniz ile karşımızda bulunan Meis Adası görünmüyor.” diye konuştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının Cumartesi akşam saatlerine kadar başta güneybatı kıyıları olmak üzere Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de yer yer etkili olacağı tahmin ediliyor.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER