VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 14 Mayıs 2022 11:59:17

0 Yorum

Kaş’ta Çocuk Trafik Eğitim Parkı açıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde belediyenin desteğiyle inşa edilen Çocuk Trafik Eğitim Parkı hizmete açıldı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde belediyenin desteğiyle inşa edilen Çocuk Trafik Eğitim Parkı hizmete açıldı.

‘Trafikte Eğitim Çocuklukta Başlar’ sloganıyla okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik eğitimlerinin verileceği park, Ağullu Mahallesi’ndeki Kaş Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’nin bin 150 metrekarelik bahçesinde kuruldu. Parkta, 5 akülü araçla yılda yaklaşık 6 bin çocuğa eğitim verilmesi planlanıyor.

Açılışa, Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Garnizon Komutanı Deniz Yarbay Serdar Yıldırım, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Çalhan, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Önder Kavak, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Erol, Emniyet Müdürü Volkan Cansever, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Üsteğmen Ahmet Dağıstan, Milli Eğitim Müdürü Melih Eroğlu, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Kaymakam Yazıcı, İçişleri Bakanlığının her yıl mottolarla vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlama noktasında önemli adımlar attığını söyledi.

Bakanlığın bu etkinlikleri il ve ilçe düzeyinde 7’den 70’e kadar topluma anlattığını,  uygulamalar yaptığını, hayata geçirmeye çalıştığına değinen Kaymakam Yazıcı, “Bu işin temeli eğitim. Eğitim çocukluktan itibaren başlıyor. Bu etkinlikler bakanlığımızın birinci elden ele alacağı şekilde çocuklarla birlikte hayata geçiriliyor. Valimizin himayelerinde gerçekleştirilen bu açılışta, öncelikle bu parkurun hayata geçirilmesinde çok büyük emekleri olan ilçe belediye başkanlığımıza, il ve ilçe emniyet müdürlüğümüze, diğer arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ifade ediyorum.” dedi. 

Belediye Başkanı Ulutaş da ilçede bu parkurun yapılmasının geleceğin teminatı çocuklara verdikleri değerin bir örneği olduğunu belirterek, “Trafik, hayatımızın bir parçası. Trafik kurallarıyla ilgili toplumumuzun belirli yaş kesimlerine yönelik çalışmalar yapılıyor. Geçtiğimiz aylarda jandarma, Yeşilköy bölgesindeki okulda bir etkinlik yapmıştı. Polisler de kask dağıtımı, eğitsel çalışmalar gibi etkinlikler yapıyor. Bu anlamda ilçemizde vatandaşların bilinçlenmesi, sağlıklı şekilde seyir halinde olmak önemli. İnşallah birçok evladımız, trafik kurallarını, burada emniyet mensuplarımızın desteğiyle en iyi şekilde öğrenir. Parkur alanının hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Çalhan ise trafik eğitim parkının, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine öğrendikleri teorik bilgi ve trafik uygulamaları fırsatını vermek, trafik kuralları konusunda duyarlılıkları artırmak, toplumsal hoşgörüyü kazandırmak amacıyla açıldığını kaydetti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER