VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 20 Mart 2019 19:27:18

0 Yorum

Kaş’ta çocuklardan sergi

Antalya’nın Kaş ilçesinde ilk ve ortaokul öğrencilerinin çalışmalarından oluşan resim ve fotoğraf sergisi açıldı.

Antalya'nın Kaş ilçesinde ilk ve ortaokul öğrencilerinin çalışmalarından oluşan resim ve fotoğraf sergisi açıldı.

Kaş Çocukları İçin Çalışkan Arılar Derneği ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ‘Likya‘ ile ‘Doğa ve Hayvan’ konulu resim ve fotoğraf sergisi açıldı.

Kültürevinde gerçekleşen sergi açılışına Belediye Başkanı Halil Kocaer, Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, Kaş Çocukları İçin Çalışkan Arılar Derneği Başkanı Neriman Ünal, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile veliler katıldı.

Kaş Çocukları İçin Çalışkan Arılar Derneği Başkanı Neriman Ünal yaptığı açıklamada, bu yıl etkinliğin 3’üncüsünü yaptıklarını ifade ederek, “Resim ve fotoğraf yarışmasına ilişkin oluşturulan jürinin değerlendirmesi sonucu, Kaş okullarındaki öğrencilerin 150 çalışmasından 36’sı sergi için seçildi. Seçilen çalışmalar Kaş Kültürevi’nde sergilenmeye hak kazandı. Dereceye giren ve mansiyon alan öğrencilere hediye alış veriş çeki verildi.” dedi.

Derneğin çalışmalarına da değinen Ünal, “İyi ki ilçede böyle bir yer açıldı. Buna sahip çıkan Kaş halkına duyarlılığı için çok teşekkür ederiz. Mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Atılgan da yarışmayla öğrencilerde yaratıcılığın ön plana çıkarılması hedeflendiğini belirterek, “Her şey çocuklarımız, geleceğimiz için. Çocukların doğa ve çevre konusundaki duyarlılığını eserlerine yansıttığını düşünüyorum.  Bu çerçevede yarışmanın düzenlenmesine öncülük eden Kaş Çalışkan Arılar Derneği yöneticilerine, gönüllülerine ve katılımcılara teşekkür ederim. Öğrencilere başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Sergi bir ay süreyle ziyaret edilebilecek.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER