VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 24 Mayıs 2021 13:58:31

0 Yorum

Kaş’ta deniz ve kıyı temizliği yapıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde dalgıç okulları ve gençlerin işbirliğinde deniz ve kıyı temizliği yapıldı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde dalgıç okulları ve gençlerin işbirliğinde deniz ve kıyı temizliği yapıldı.

Kaş Belediyesi ve Deniz Ticaret Odası İlçe Temsilciliğince düzenlenen etkinliğe, dalgıç ve gönüllü gençlerin oluşturduğu 40 kişilik grup katıldı. Kaş Limanı, Küçükçakıl, Büyükçakıl, Yarımada, Çoban Burnu bölgelerinde gerçekleştirilen temizlik çalışmasında Sahil Güvenlik ekibi önlem aldı.

Çalışma sonucu toplanan onlarca kiloluk atık, çuvallara konularak teknelere yüklendi ve karaya çıkarılarak, limanda sergilendi. Denizden çıkarılan 1000 çeşit malzeme arasında araba lastiği, klozet, lavabo taşı, şişeler, evsel atıklar, balık ağı, misina, cam, plastik, bilgisayar klavyesi de yer aldı.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ilçede kıyı temizliğinin her yıl sezon başında yapıldığını belirterek, gelecek nesillere temiz, güzel bir Kaş bırakmak istediklerini söyledi.

Hep birlikte denizleri, çevreyi korumak gerektiğini vurgulayan Başkan Ulutaş, “Ülkenin her noktasında herkesin bu farkındalığa sahip çıkarak, katkı sunmasını, destek vermesini bekliyoruz. Kaş’ta Çevre Bakanlığı destekli Sıfır Atık projesini başlattık. Hem geri dönüşüm hem de denizlerimizin ve Kaşımızın temizliğiyle ilgili projenin ihalesini önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Geri dönüşümü, temizliği, denizde ve karada bundan sonra daha etkin şekilde yapacağız. Bu çalışmaları sürdüreceğiz.” dedi.

Deniz Ticaret Odası Kaş Temsilcisi Nihat Tokgöz de denizlerin sadece Kaş’ta değil, dünya genelinde kirlendiğine dikkati çekerek, “Denizlerimizi korumak, gelecek nesillere temiz bırakmak zorundayız. Dalış okullarıyla planladığımız çalışma bir haftadır sürüyor, devamını da yapacağız.” diye konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER