VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 12 Ekim 2021 15:04:09

0 Yorum

Kaş’ta elma hasadı sürüyor

Antalya’nın Kaş ilçesinde geçen ay başlanan elma hasadı devam ediyor. Gömbe Yaylası’ndaki bir elma üreticisi, “Ağaçlarımızın 65 yıllık olması sebebiyle ürünümüz kaliteli.” dedi.

Antalya’nın Kaş ilçesinde geçen ay başlanan elma hasadı devam ediyor. Gömbe Yaylası'ndaki bir elma üreticisi, “Ağaçlarımızın 65 yıllık olması sebebiyle ürünümüz kaliteli.” dedi. 

Yaylada yetiştirilen starking ve golden türü elma, bölgenin ekolojik koşulları dolayısıyla kalite, tat ve kokusuyla dikkati çekiyor.

Üretici Mustafa Koştur, Gömbe yaylasında 65 yaşındaki ağaçlardan aroması güzel ve lezzetli elmaların yetiştiğini söyledi.

Elmanın kilogramının bu yıl kalitesine göre 1,5-2 liraya alıcı bulduğunu belirten Koştur, fiyatı önceki yıllara göre memnun edici bulduğunu dile getirdi. 

Koştur, Gömbe’de çok sayıda ailenin geçimini tarım ve hayvancılıkla sağladığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Gömbe elması diğer yerlerde yetiştirilenlerden bir adım önde. Bunun nedenlerinden biri, tadı ve kokusu. 16 dönümlük bir alanda yaklaşık 600 ağacımız var. Ağaçlarımızın 65 yıllık olması sebebiyle ürünümüz kaliteli. Bahçemizde çalışan 20 kişiyle elmaları özenle topluyor, paketlendikten sonra kış aylarında tüketilmek üzere soğuk hava deposuna koyuyoruz.”

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER