VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 04 Mayıs 2020 18:13:15

0 Yorum

Kaş’ta eski okul binaları hayat buluyor

Antalya’nın Kaş ilçesinde kapalı ve kullanılmayan eski okul binaları belediye tarafından onarılarak hayata kazandırılıyor.

Antalya'nın Kaş ilçesinde kapalı ve kullanılmayan eski okul binaları belediye tarafından onarılarak hayata kazandırılıyor.

Geçtiğimiz aylarda Kaş Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile amacın, ‘atıl durumda bulunan, kapalı ve kullanılmayan eski okul binalarına yeniden işlev kazandırmak, mahallelerin sosyal ve kültürel faaliyetleriyle Halk Eğitimi Merkezi kurslarında kullanılmasını sağlayarak, ilçenin sosyo-kültürel kalkınmasına katkı sağlamak’ olduğu kaydedildi.

Bu kapsamda konuya ilişkin ihale yapıldı. İhaleyle atıl durumda bulunan okulların tadilatı yapılıp kullanılabilir hale getirilerek, vatandaşın hizmetine sunulacak. İlk etapta 10 okulun tadilatı gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, "Seçim vaatlerimiz arasında belirttiğimiz gibi, mahallelerimizde bulanan atıl durumdaki eski okul binalarımızı onarıp, sosyal ve kültürel amaçlı kullanılmak üzere, halkımızın hizmetine sunmak için Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile imzaladığımız protokol çerçevesinde Aşağı Uğrar, Yukarı Uğrar, Yayla Kılınçlı, İslamlar, Belenli, Gökçeyazı, Gürsu, Ortabağ, Beldibi, Ahatlı mahallelerimizdeki 10 adet okulun ihalesini gerçekleştirdik. Diğer mahallerimizde protokol kapsamında yer alan okullarımızda da çalışmalarımız devam etmektedir.”dedi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER