VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 10 Haziran 2020 16:51:27

0 Yorum

Kaş’ta kaçak yapıların yıkımı sürüyor

Turizm merkezi Antalya’nın Kaş ilçesinde kaçak olduğu belirlenen yapıların yıkımı devam ediyor.

Turizm merkezi Antalya'nın Kaş ilçesinde kaçak olduğu belirlenen yapıların yıkımı devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müfettişleri, uydu üzerinden ve sahada incelemeler yaptı. Yapılan değerlendirmeler sonunda gerçeğe aykırı beyanda bulunulan kaçak yapılar belirlenerek, bunların Yapı Kayıt Belgesi iptal edildi. Usulsüz, yanlış beyanda bulunulan ve belirlenen tarihten sonra yapıldığı anlaşılan binaların belgeleri iptal edildiği kaydedildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Antalya Valiliğinden, yıkım için ildeki belediyelere yazı gönderildi. Bu kapsamda Kaş’ın Bezirgan Mahallesi Kördere mevkisinde bulunan kaçak inşaatların 3194 sayılı imar kanunu ve ilgili mevzuatları çerçevesinde yıkımı yapıldı.

Kaş Belediyesi İmar Müdürlüğünden yıkımlarla ilgili yapılan açıklamada, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Antalya Valiliği ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürluğünden gelen yazılar doğrultusunda kaçak yapı ve izinsiz uygulamaların yıkılması sağlanmaktadır. Bu yazılara istinaden geçtiğimiz günlerde Patara Yalı mevkisinde, bugün de Bezirgan Kördere mevkisinde kaçak yapılan yapıların yıkımına başlanılmış olup, bundan sonra da yıkımlar devam edecektir. İlçemizde kaçak yapılaşmaya kesinlikle müsaade edilmeyecektir.” denildi.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı yıkımlarda, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bildirildi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER