VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 12 Haziran 2021 14:08:35

0 Yorum

Kaş’ta kapalı pazar yeri ve bisiklet yolu hizmete açıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde yapımı tamamlanan kapalı pazar yeri ve otopark ile bisiklet yolu törenle hizmete açıldı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde yapımı tamamlanan kapalı pazar yeri ve otopark ile bisiklet yolu törenle hizmete açıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünün katkılarıyla Kaş Belediyesince Kınık Mahallesi'nde yapılan kapalı pazar yeri ve otopark hizmete sunuldu.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, törende yaptığı konuşmada, hizmetleri daha da ileri götürmeye, Kaş’ı, bölgeyi daha da geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Projeler devam ediyor

İlçede ve mahallelerde devam eden ve planlanan projeleri anlatan Başkan Mutlu Ulutaş, “Eski otogar alanı ile ilgili bir proje hazırladık. Hemşerilerimizle yakın zamanda o projeyi paylaşacağız. Projeyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanımız her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirtti. İnşallah Kaş’ımıza da güzel bir pazar yeri, 3 katlı otopark, yani bir yaşam alanı kavuşturacağız.” dedi.

Kaş’ın her noktasında çalışmalara devam ettiklerini aktaran Başkan Ulutaş, Ova Mahallesi’ne yeni bir poliklinik kazandıracaklarını, Kalkan’da pazar yeri ve düğün salonuyla ilgili proje yürüttüklerini, bisiklet yolu projesinin ise Xanthos ve Patara Antik Kenti’ni birbirine bağlayacağını dile getirdi.

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş da “Biz projelerimizle yapmış olduğumuz hizmetlerle eserlerle konuşuyoruz. 2 yıldır Mutlu Ulutaş başkanla birlikte Kaş’ın her mahallesinde, her sokağında çalışma var, hizmetler yapılıyor. Biz hükümet olarak, Cumhur ittifakıyla birlikte iktidar olarak, Antalya’mıza, hemşerilerimize hizmet etmeye, hizmetkar olmaya devam edeceğiz. Verdiğimiz tüm sözleri tutacağız.” diye konuştu.

Xanthos ve Patara Antik Kenti arasında

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman ise “Kaş, Akdeniz ve tüm dünya için çok önemli bir koruma alanı. Kaş, Kekova ve Kalkan güzergahında yaklaşık 28 kilometrelik ilave bisiklet yolu hattımız bulunmakta. Önümüzdeki yıllarda da buna destek vermeye çalışacağız. Buradaki güzergahımız önce 5 kilometre, sonra 8 kilometreye kadar çıkacak, 2 antik şehrin arasında yer alacak. Çok turistik bir güzergah olacağını düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçlerde yeni projeleri sizlerle paylaşıp sonuçlandırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kapalı pazar yeri ve otoparkın açılış kurdelesi protokol üyelerince kesildi.

Projeyle belirlenen 9 bin 500 metrekarelik alanda, kapalı pazar yeri, otopark, hizmet ofisi ve genel tuvalet yer aldı.

Öte yandan, Kaş Belediyesince hayata geçirilen Ova-Kınık Bisiklet Yolu projesi hizmete açıldı.

Proje kapsamında Ova ile Kınık Mahallesi arasında bisiklet, yürüyüş ve araç yolu şeklinde düzenlenen 5 kilometrelik yolun, 1 buçuk kilometrelik ilk etabı hizmete girdi.

Açılışa katılan protokol üyeleri, kurdele kesimi sonrası söz konusu yolda bisiklete bindi.

Pandemi kurallarına uygun yapılan açılış törenlerine, AK Parti Antalya Milletvekilleri İbrahim Aydın, Kemal Çelik, Atay Uslu, Mustafa Köse, Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Tufan Çaldıran da katıldı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER