VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 20 Aralık 2019 14:37:04

0 Yorum

Kaş’ta Kıbrıs gazilerine madalya verildi

Antalya’nın Kaş ilçesinde, Kıbrıs Barış Harekatına katılan gazilere milli mücadele madalyası törenle verildi.

Antalya’nın Kaş ilçesinde, Kıbrıs Barış Harekatına katılan gazilere milli mücadele madalyası törenle verildi.

1974 yılında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatına katılan Kaşlı gaziler madalyalarına kavuştu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) tarafından gönderilen milli mücadele madalyası, Kaşlı 13 gaziye törenle takdim edildi.

Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Kıbrıs gazileri onuruna düzenlenen törene, Kaymakam Bülent Karacan, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Kıdemli Başçavuş Feridun Mert, Bölge Trafik Şube Müdürü Savaş Şengül de katıldı.

“Geleceğimize sahip çıkalım”

Törende konuşan Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Türkiye’nin geçmişte çok zor günlerden geçtiğini hatırlatarak, “Bugün bunu daha iyi idrak etmekteyiz. Sınırlarımızda sıkıntılar yaşıyoruz. Tarihimizde böyleydi ama maalesef hala bunu yaşıyoruz.” dedi.

Türkiye’nin ilelebet payidar kalacağını vurgulayan Başkan Ulutaş, “Ülkenin birliğine ve beraberliğine daha çok sahip çıkarak, kendinden emin adımlarla yoluna devam ederek, bu badireleri atlatacağına inanıyorum. Yeter ki, geleceğimize hep beraber sahip çıkalım. İnşallah daha iyi günleri birlikte göreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına sabır ve gazilere sağlık diliyorum.”diye konuştu. 

Konuşmaların ardından gazilere madalyaları takdim edildi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER