VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 19 Haziran 2020 13:47:41

0 Yorum

Kaş’ta Likya Park Sosyal Tesisleri hizmete açıldı

Antalya’nın Kaş ilçesinde atıl durumda bulunan Likya Parkı, yapılan çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması ile sosyal tesis olarak vatandaşın hizmetine sunuldu.

Antalya’nın Kaş ilçesinde atıl durumda bulunan Likya Parkı, yapılan çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması ile sosyal tesis olarak vatandaşın hizmetine sunuldu.

Kaş Belediyesi tarafından 2013 yılında Halk Konutlarının yıkılmasının ardından kazanılan 5 bin metrekarelik alana yapılan Likya Parkı, atıl durumda kaderine terk edildi. Bu yıl vatandaşların talebi üzerine Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın talimatlarıyla parkta çalışmalar başlatıldı. Öncelikle deniz manzaralı alanın alt yapısı ve aydınlatması yapılarak, yeşil alanlar oluşturuldu. 635 ağaç, ağaççık ve çalı grubu ile 2 bin metrekare çim dikimi yapıldı.

Üç katlı olan parkın en üst katı sosyal tesis olarak düzenlendi. İçerisinde büfe, kütüphane çocuk oyun parkı, basketbol sahası, açık hava spor aletleri ve oturma gruplarının bulunduğu tesiste kahvaltı, fastfood, sıcak ve soğuk içecek servisleri sunulacağı kaydedildi. Kütüphanede ise Türkçe, İngilizce ve Almanca okuma kitapları yer aldı.

Yıllardır atıl durumda kalan ve kaderine terk edilen Likya Parkı, sosyal tesis olarak hizmet vermeye başladı. Sosyal belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdikleri projelere bir yenisini eklediklerini belirten Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Kaş’a yeni bir sosyal tesis kazandırdıklarını ve tesisi vatandaşların hizmetine açtıklarını söyledi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER