VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 31 Ekim 2020 00:19:50

0 Yorum

Kaş’ta Mevlid-i Nebi haftası kutlandı

Antalya’nın Kaş ilçesinde Mevlid-i Nebi haftası kutlandı.

Antalya’nın Kaş ilçesinde Mevlid-i Nebi haftası kutlandı.

Yeşilköy Mahallesi’nde hafta dolayısıyla Kaş Kaymakamlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından program düzenlendi.

Kuran-ı Kerim tilavetinin, duaların, ilahilerin ve şiirlerin okunduğu, sinevizyon gösterisinin sunulduğu programda, cami yaptıran hayırseverlere teşekkür belgesi verildi.

Programda konuşan Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, bu kutlu günlerin insana kendini kontrol etmeyi ve ahiret için sevaplar noktasında iyilikleri yerine getirmek için bir takım fırsatlar verdiğini söyledi.

Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığınca Mevlid-i Nebi haftası temasının ‘Peygamberimiz ve Çocuk’ olarak belirlendiğini hatırlatan Yazıcı, “Bize düşen, gelecek neslimizi kuracak çocuklarımızı, peygamber efendimizin sevgisiyle yetiştirirken milli ve manevi değerlerimizi de onların üzerine inşaa etmektir. Eğitimlerinde her türlü emeği, gayreti, çabayı, maddi ve manevi külfeti sergileyebilmektir.” dedi.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da maneviyatı güçlendiren ve kalplere güzellikler veren bu tür organizasyonların önemini belirtti.

Pandemi nedeniyle bir araya gelemediklerinin altını çizen Ulutaş, “Aslında bir araya gelip gönülden muhabbet etmek isterdik, yapamadık ama bu gönül birliğimiz, içimizdeki heyecan her zaman devam ediyor. Maneviyatımızı ve inancımızı koruyarak, daha güzel günlere hep beraber yürüyeceğiz.” diye konuştu.

Kutlama programına, siyasi partilerin ilçe başkanları ve belediye meclis üyeleri de katıldı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER