VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 16 Ocak 2022 16:47:41

0 Yorum

Kaş’ta Mustafa Ertuğrul anısına etkinlik

Antalya’nın Kaş ilçesinde Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker anısına etkinlik gerçekleştirildi.

Antalya'nın Kaş ilçesinde Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker anısına etkinlik gerçekleştirildi.

Birinci Dünya Savaşı'nda Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker ve silah arkadaşlarının 9 Ocak 1917'de Kaş açıklarında demirleyen İngilizlerin uçak gemisi Ben My Chree'yi batırmasının 105'inci yılı dolayısıyla anma etkinliği icra edildi.

İlçede kaymakamlık ve belediyenin desteğiyle Akdeniz Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneğince (AKSAN) Bayındır mevkisindeki Mustafa Ertuğrul Aker Hatıra Ormanı'nın bulunduğu Dostluk ve Barış Parkı'nda anma töreni düzenlendi.

Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, törende yaptığı konuşmada, en büyük görevin, onların bu kahramanlıklarını anmak, yüceltmek ve gençlerle gelecek nesillere taşımak olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da halkın tarihi sahiplenmesi, geçmişe saygısı ve şükran duygularını ifade etmek amacıyla ilçede yapmayı kararlaştırdıkları ‘Kaş’ın Kahramanları Anıtı’nın uygulamasına yakın zamanda başlayacaklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından etkinlik kapsamında, 60 komando marşlar eşliğinde tören alanından Bayındır Mahallesi’ne saygı yürüyüşü yaptı.

Burada, protokol, Orman Genel Müdürlüğünün eko turizme kazandırdığı Topçu Yolu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğünün temsilcileri, 60 kekliği doğayla buluşturdu.

Katılımcılar, Kaş Limanı'ndaki çekek yerinde, şehitler ve kahramanlar adına denize ‘saygı çelengi’ bıraktı.

Etkinliğe, Antalya Deniz Komutan Vekili Deniz Kıdemli Albay Necati Koray Salar, Garnizon Komutanı Deniz Yarbay Serdar Yıldırım, AKSAN üyeleri, kamu kurum müdürleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ‘Ben Bir Türk Zabitiyim’ kitabının yazarı Mustafa Aydemir de katıldı.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER