VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 12 Ağustos 2020 13:53:22

0 Yorum

Kaş’ta pandemi tedbirleri denetimi

İçişleri Bakanlığı’nca 81 il valiliğine ‘Kovid–19 Tedbirleri Denetimleri’ konulu genelge gönderildi. Bu kapsamda, Antalya’nın Kaş ilçesinde de salgınla mücadele amacıyla alınan tedbirler denetlendi.

İçişleri Bakanlığı’nca 81 il valiliğine ‘Kovid-19 Tedbirleri Denetimleri’ konulu genelge gönderildi. Bu kapsamda, Antalya’nın Kaş ilçesinde de salgınla mücadele amacıyla alınan tedbirler denetlendi.

Kaş’ta kaymakam ve belediye başkanı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini denetledi. İlçede Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş ile pandemi tedbirleri denetimine katıldı. Temizlik, maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde esnaf ziyaretleri yapıldı.

Kaymakam Yazıcı ve Belediye Başkanı Ulutaş,  Kalkan Mahallesi’ndeki iş yeri ve mekanlarda esnaf ve vatandaşlara pandemi kurallarını hatırlatarak, tedbirlere uyulması çağrısında bulundu.

İlçe genelinde denetimler, kaymakam, belediye başkanı, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, mahalle muhtarları, meslek odaları ve kolluk birimlerinin katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından 'sağlık için hepimiz için' sloganıyla yaşamın tüm alanlarında yapılıyor.

Kalabalık olarak vatandaşların bir araya geldiği düğün, cenaze, taziye gibi etkinliklerde, plaj, cadde, sokak ve benzeri yerlerde temizlik, maske ve sosyal mesafe denetimi gerçekleştiriliyor.

Konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazaryeri, lokanta, kafe, kahvehane, çay bahçesi, berber, kuaför, toplu ulaşım araçları ve ticari taksiler gibi alanlarda Kovid-19 kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol ediliyor.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER