VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 17 Nisan 2020 16:00:50

0 Yorum

Kaş’ta sadece hava açık

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, "Bütün iş yerleri kapalı, herkes evinde.”

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, "Bütün iş yerleri kapalı, herkes evinde.”

Antalya'da salgınla mücadele kapsamında  tedbirler alınmaya devam ediyor. Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş koronavirüsten korunmanın yolları olduğunu belirterek, önlem alınmasının önemini vurguladı.

Kaş’taki son durum ve alınan tedbirlere ilişkin değerlendirmede bulunan Başkan Mutlu Ulutaş, “Toplum ve bireysel olarak hepimizin farkındalıkla hareket ederek, bu sıkıntılı süreci aşmamız lazım. Bu manada bütün kamu ve kuruluşlarımızın aldığı önemler var. Biz de belediye olarak, yapmamız gereken sorumlulukları elimizden geldiğince imkanlarımız ölçüsünde almaya çalışıyoruz. Kurullarımızın aldığı kararlara Kaşlı hemşehrilerimiz harfiyen uyuyor." dedi. 

Dezenfektan tünelleri

65 yaş üstü vatandaşların gıda gibi ihtiyaçlarının karşılanmasıyla ilgili gereken çalışmaların da yürütüldüğünü ifade eden Başkan Ulutaş, "Ayrıca bütün kamusal alanda ve toplumun yoğunluk gösterdiği alanlarda dezenfektan tünellerimizi kuruyoruz. Oralarda maske dağıtım stantları açıyoruz, bütün vatandaşlarımızın maske almasını ve dezenfekte olarak alanlara girmesini temin etmeye çalışıyoruz. Sadece pazarlar değil, aynı zamanda Kaş'ın ve Kalkan'ın merkezi yerlerinde de aynı şekilde maske dağıtım stantlarımız var. Bunun yanında 30 kişilik ekibimiz var, bu ekibimiz 54 mahallemizin hemen hemen hepsine ulaşıyor. Maske, eldiven, dezenfekte ilaçları ve kolonya götürüyoruz. Yani hemşehrilerimize diyoruz ki, ‘siz evinizde kalın, biz sizin diğer ihtiyacınız olan ne varsa ulaştıralım.’ Bu manada şu ana kadar 54 mahallemizde ve bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızda temin etmek üzere yaklaşık 90 bin maske, eldiven dağıtımı gerçekleştirdik. Şu an elimizde yine 30 bin kadar var. Bunları da alamamış olanlar ya da ilave talep edenler varsa onlara ulaştırmak için çalışıyoruz." diye konuştu.

İş yerleri kapalı

Kaş’ta otel, pansiyon ve villaların müşteri almadığını belirten Başkan Ulutaş, “Bütün iş yerleri kapalı, herkes evinde. Bu vaka geçene kadar herkesin evinde kalması lazım. Tatil için ya da Kaş'ı görmek için bu zaman zarfında gelmeyi düşünmesinler, zaten müşteri kabul edemiyoruz. Kaşlı hemşehrilerimiz ve esnafımız evinde kalıyor. Dolayısıyla biraz sabırlı olalım, biraz daha birbirimize ve Kaş'a saygı gösterelim. İnşallah bu hoşgörü içerisinde bu süreci hep birlikte atlatacağız ve Kaş'ın güzelliklerini hep birlikte yaşayacağız.” ifadelerini kullandı.

Ulutaş, ilçede emniyet birimleriyle birlikte ciddi bir efor sarf edildiğini kaydederek, Kaş'ın giriş ve çıkışlarında kontrollerin yoğunluğuna dikkati çekti ve ‘evinizde kalın’ uyarısında bulundu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER