VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 11 Aralık 2018 20:22:08

0 Yorum

Kaş’ta seracılara hortum şoku

Antalya’nın Kaş ilçesinde meydana gelen hortum seralarda zarara yol açtı. Kaymakam Ulaş Akhan başkanlığında sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından hasar tespit komisyonu oluşturuldu.

Antalya'nın Kaş ilçesinde meydana gelen hortum seralarda zarara yol açtı. Kaymakam Ulaş Akhan başkanlığında sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından hasar tespit komisyonu oluşturuldu.

Kaş'a bağlı Ova Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde meydana gelen hortum seralara ve ağaçlara zarar verdi. Göl Mevkisi Kargılı Sokak’ta oluşan hortumda örtü altı sebze üreticilerinin seraları zarar gördü, civardaki bazı ağaçların dalları kırıldı.

Şok geçirdi

Hortumdan serası zarar gören üreticilerden Özer Albezirgan, afet sonrasında serasını ilk gördüğü zaman şok geçirdiğini, yaralarını yavaş yavaş sarmaya başladıklarını söyledi.

Diğer bir üretici de "Afet bir anda oldu. Ne olduğunu bilemedik. Kendi yaramızı kendimiz sarmak için mücadele ediyoruz. Biraz daha fazla yağış olsaydı hasar çok olacaktı. Seranın içinde daha çok hasar var, domatesler döküldü." diye konuştu.

STK'lardan inceleme

Kaş Belediyesi, Ziraat Odası, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası yetkilileri olay yerinde konuyla ilgili incelemelerde bulundu. 

Hasar tespit komisyonu kuruldu

Ziraat Odası Başkanı Ramazan Süer, Kaymakam Ulaş Akhan başkanlığında sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından hasar tespit komisyonu oluşturulduğunu ifade ederek, "Hortum yaklaşık 30 dönüm alana zarar vermiştir. Seralarda zarar oluşmuştur. Durumu TARSİM bölge müdürlüğüyle görüştük. Eksperler buraya yönlendirildi, zararlar tespit edildi. En kısa zamanda raporlar düzenlenip ilgililere iletilecek." dedi.

Başkandan çiftçilere 'geçmiş olsun'

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ise Ova Mahallesi'nde hortum dolayısıyla zarar gören çiftçilere geçmiş olsun dileğini ileterek, konunun kaymakamlık ve belediye tarafından takip edildiğini, üreticiye tüm imkanlar dahilinde yardımcı olunacağını kaydetti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER