VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 15 Nisan 2019 22:44:22

0 Yorum

Kaş’ta turizm haftası kutlanıyor

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında 43’üncüsü düzenlenen turizm haftası etkinliklerle kutlanıyor. Kaymakam Ulaş Akhan, “Yılın 12 ayında Kaş turizmle olmalıdır.”

Antalya'nın Kaş ilçesinde bu yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında 43'üncüsü düzenlenen turizm haftası etkinliklerle kutlanıyor. Kaymakam Ulaş Akhan, “Yılın 12 ayında Kaş turizmle olmalıdır.”

Kaş'taki etkinlik kortej yürüyüşüyle başladı. Otogar kavşağından başlayan yürüyüşe Kaymakam Ulaş Akhan, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Öztürkmen, Emniyet Müdürü Orhan Tezcan, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve turizm sektörünün temsilcileri, kurum müdürleri ve daire amirleri, belediye meclis üyeleri, öğrenciler, turistler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda sona eren yürüyüşün ardından Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kaş dünya için çok özel

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş yaptığı açılış konuşmasında, turizm haftasının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kaş’a birlikte hizmet edeceklerini belirten Başkan Ulutaş, “Kaşımızın ihtiyaçlarını beklentilerini gidermeye çalışacağız. Kaş, Antalya için ülkemiz için dünya için çok özel bir yer. Burası için yapabileceğimiz çok şey var. Özellikle turizm camiasından fikirler alacağız. Burada dalışçılarımız, otelcilerimiz, butik turizmciliği yapanlar var. Bundan sonra yatırımlar daha da planlı şekilde olacak. İmar çalışmalarını önümüzdeki süreçte hızlandıracağız. Kaşımızı planlı büyüteceğiz. Daha yoğun çalışma gerçekleştireceğiz.” dedi.

Kaş’ın tanıtım faaliyetlerinin devam ettiğine işaret eden Ulutaş, “Yurtiçinde özellikle İstanbul, İzmir, Ankara'da sürdürüyoruz. Yurt dışı tanıtımlarını da önümüzdeki süreçte yoğunlaştıracağız. Çeşitli festivaller, aktiviteler yapacağız. Kaşımızı hak ettiği yere taşımaya çalışacağız. Turizm haftasının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

İnsanlığın ortak hazinesi

Kaymakam Ulaş Akhan, yılın 12 ayında Kaş’ın turizmle olması gerektiğini vurgulayarak, “Çok önemli bir potansiyele sahibiz. Fakat bunu harekete geçirecek koordinasyondan, işbirliğinden yeterince istifade edemiyoruz diye düşünüyorum. Turizm haftasıyla beraber inşallah bizler de sektörün temsilcileriyle turizmin çeşitlendirilmesi, yılın 12 ayına yayılan turizmin geliştirilmesi adına neler yapabileceğimiz konusunda toplantılar düzenleyeceğiz. Kaş yaklaşık 5 bin yıllık bir medeniyete sahip geçmişiyle sadece ülkemizin değil, dünyanın da insanlığın da ortak bir hazinesidir." diye konuştu.

Yöresel lezzet ‘keşkek’

Konuşmaların ardından Atatürk İlk-Ortaokulu, Halk Eğitimi Merkezi, Likyalı Yörükler Patara ekibinin halk oyunları gösterisi sunuldu. Protokol tarafından yöresel el sanatları ve yöresel ürünler stantları gezildi. Kaş Denizciler Derneğince düzenlenen programla denize ilk tekne indirildi. Cumhuriyet Meydanı'nda yöresel lezzetlerden 'keşkek' dövülerek, vatandaşlara ve misafirlere ikram edildi. Mahalli sanatçıların müzik dinletisiyle ilk gün etkinlikleri tamamlandı.

Turizm haftası etkinlikleri kapsamında, 16 Nisan Salı (yarın) antik tiyatroda çevre temizliği yapılacak. 'Kaş Başka' su altı dia sunumu gerçekleştirilecek.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER