VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 17 Nisan 2019 21:35:05

0 Yorum

Kaş’ta turizm haftası mahalle ziyaretleri

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 43’üncüsü düzenlenen turizm haftası etkinlikleri kapsamında mahalle ziyaretleri yapıldı. Kaymakam Akhan, “Margaz Üzümü tescillenerek, Türkiye’ye ve dünyaya tanıtılacak.”

Antalya’nın Kaş ilçesinde bu yıl 43’üncüsü düzenlenen turizm haftası etkinlikleri kapsamında mahalle ziyaretleri yapıldı. Kaymakam Akhan, “Margaz Üzümü tescillenerek, Türkiye’ye ve dünyaya tanıtılacak.”

Kaş’ta turizm haftası kutlamalarının üçüncü gününde ilçenin İslamlar ve Üzümlü Mahallesi ziyaret edildi. Mahalle ziyaretlerine Kaş Kaymakamı Ulaş Akhan, Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve turizm sektörünün temsilcileri, kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Sabah saatlerinde İslamlar’da katılımcıları mahalle muhtarı Bayram Köprücü karşıladı ve köy meydanında kahvaltı ikramı yaptı. Likyalı Yörükler Patara ekibi halk oyunları gösterisi sundu.

Ardından katılımcılar yürüyerek, Üzümlü Mahallesi’ne hareket etti. Burada mahalle muhtarı Osman Erer tarafından karşılanan katılımcılar öğle yemeği sonrası, Üzümlü İlk-Ortaokulu halk oyunları ekibinin gösterisini seyretti.

Kaş tarımda da söz sahibi olmalı

Kaymakam Ulaş Akhan yaptığı mahalle konuşmalarında, her etkinliğin öncelikle birlik ve beraberliği sağlamaya vesile olan geçmiş kültürü, gelenekler ve görenekleri yaşatmayı, onları gelecek nesillere en güzel şekilde taşımaya katkı sağladığını ifade etti.

Kaş’ın turizmiyle ön plana çıktığını ancak tarımda da söz sahibi olması gerektiğini vurgulayan Kaymakam Akhan, Margaz Üzümüyle ilgili tescil başvurusu yapılarak, bu ürünü hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtacaklarını kaydetti.

Gelenek ve göreneklerin yaşatılması gerektiğine inandığını dile getiren Kaymakam Akhan, “Bu anlamda geleneksel yağlı güreşlerimiz Anadolu kültürünün en önemli öğelerinden biridir. Bu güreşler ilçemize de büyük tanıtım imkanı sağlayacaktır. Farklı sosyal aktiviteler buraya rağbeti artıracaktır diye ümit ediyorum.” şeklinde konuştu.

Turizm çeşitliliği var

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da bölgenin ihtiyaçlarını yerine getirmek için birlikte çalışacaklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

 “İslamlar son yıllarda turizm alanında ciddi gelişim gösteriyor. Burada tarımsal anlamda üzüm bahçeleri var. Bu ürünün Türkiye’de pazarı var. Ancak son yıllarda İslamlar turizmle daha ön plana çıktı. Sizlerin bu turizm çeşitliliğine katılımınız da çok önemli. Burada özellikle muhafazakar kesimin rağbet ettiği bir turizm çeşitliliği var. İslamlar’ı turizmde marka yapmak için çalışacağız. İnanıyorum ki, Kaş 2019 yılı turizm sezonunda zirve yapacaktır. Bölgede sürdürülebilir turizmi devam ettirmek gerekir. Bu müşteri memnuniyeti ve planlama şeklinde olmalıdır.

Sizin gösterdiğiniz bu misafirperverlik insanları bağlıyor. İnşallah bizler de sizlere daha çok bağlanacağız. Bundan sonra İslamlar, Üzümlü daha fazla ziyaret edilecek. Sizlerin ihtiyacı, beklentisi, talebi ne varsa bunları karşılamak için gece gündüz çalışacağız.”

Bugünkü kutlama etkinliği Kaş Belediyesinde düzenlenen ‘turizm sektör toplantısı’ ile tamamlandı.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER