VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 26 Aralık 2020 13:33:17

0 Yorum

Kaş’ta villa rezervasyonuna yılbaşı dopingi

Antalya’nın Kaş ilçesindeki villalar yılbaşına yönelik 4 günlük kısıtlamayı evlerinde geçirmek istemeyenlerin tercihleri arasında yer aldı.

Antalya’nın Kaş ilçesindeki villalar yılbaşına yönelik 4 günlük kısıtlamayı evlerinde geçirmek istemeyenlerin tercihleri arasında yer aldı.

Birçok vatandaş 2021 yılına evlerinde girmek yerine Kaş’taki villalarda tatil yapmayı tercih etti.

En fazla talep büyükşehirlerden

Kısıtlamalı tatil için İstanbul, Ankara, Konya ve Kayseri gibi nüfus yoğunluğu olan büyükşehirlerden taleplerin daha fazla olduğu öğrenildi.

İlçede faaliyet gösteren turizmciler yılbaşı kısıtlaması nedeniyle villalara rezervasyonda artış olduğunu, doluluk oranının yüzde 100’e yaklaştığını söyledi.

Sakin ve izole tatil için villa tercihi

Kalkan Mahallesi’nde bir turizm inşaat firmasında çalışan Elif Özdemir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle daha sakin ortamlar ve izole tatil için villaların tercih edildiğini, yılbaşı için 2 bin ile 10 bin lira aralığında bulunan kapalı ısıtmalı havuzlu, jakuzili, deniz manzaralı seçeneklerin daha çok talep gördüğünü ifade etti.

Turizm işletmecisi Nezihi Kaska da villalarda temizlik kurallarının titizlikle uygulandığını, müşteri HES kodu sorgulaması ve ateş ölçümü yapıldığını belirtti. Doğanın içinde olmak isteyenlerin şehir dışındaki izole vilları tercih ettiğini dile getirdi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER