VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 07 Aralık 2020 14:37:47

0 Yorum

Kaş’ta villa tatiline yoğun talep

Türkiye’nin alternatif turizm merkezlerinden Antalya’nın Kaş ilçesi, doğayla içi içe ve izole tatil yapmak isteyen kişilerden yoğun talep alıyor.

Türkiye'nin alternatif turizm merkezlerinden Antalya’nın Kaş ilçesi, doğayla içi içe ve izole tatil yapmak isteyen kişilerden yoğun talep alıyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hizmet veren villalar haftalık veya aylık kiralanabiliyor. Fiyatı, yaz ve kış dönemine göre değişiyor.

Salgın nedeniyle villa turizmine talep arttı

Kaş bölgesinde 600 villaya kiralama hizmeti veren turizm ve inşaat firması sahibi İzzet Kara, yaptığı açıklamada, insanların Kovid-19 nedeniyle villa tatiline yöneldiğini söyledi.

Kara, Türkiye’de en çok kiralık villanın bulunduğu Kaş bölgesinde haziran ayından sonraki süreçte yoğunluk yaşandığını, aralık ayında da müşterilerinin bulunduğunu ve talepler aldıklarını anlattı.

Bölgede yetkililerce pandemi sürecinin iyi yönetildiğini belirten Kara, “Bu çok olumlu geri dönüş sağladı, Kaş yaz döneminde çok talep gördü. Villalar izole tatil yapmak isteyenlerin tercih nedeni oldu. Dezenfektan konusuna çok önem verdik, detaylı işlemlerden sonra müşterileri villaya aldık.” ifadelerini kullandı.

Bölgeyi en çok İngilizlerin talep ettiğini kaydeden Kara, Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa ve Rusya’dan müşterilerin tercih ettiğini aktardı.

Yeni yılın rezervasyonları başladı

2021 yılı villa rezervasyonlarının başladığını bildiren Kara, “Talepler iyi, 2020’nin üzerinde olacağını öngörüyoruz. Özellikle İngiltere, Almanya ve birçok Avrupa ülkesinden turistler sezon için rezervasyonlarını yaptırdı.” diye konuştu.

Villa fiyatlarının talebe ve döneme göre değişkenlik gösterdiğini işaret eden Kara, bu sektörün ivedilikle imar edilmesi gerektiğine dikkati çekti, Patara Yılı’nın uzatılmasını istediklerini dile getirdi.

Dünya tatil yapmayı özledi

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin de yaptığı değerlendirmede, Antalya’da villa turizminin yüzde 85’inin Kaş ve Kalkan bölgesinde gerçekleştiğini ifade ederek, şöyle dedi:

“Villa turizminde güzel bir sezon geçtiğini düşünüyorum. 2021 yılı beklentimiz yüksek. Aşıların bulunduğu yönde bilgiler alıyoruz. Dünya olarak tatil yapmayı özledik. Psikolojik olarak da ihtiyacımız var. Önümüzdeki sezon pandemiden uzak, sağlıklı bir yıl temenni ediyorum.”

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER