VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 07 Ekim 2019 12:47:44

0 Yorum

Kaş’ta yılda 80 bin dalış

Antalya’nın Kaş ilçesi yılda 80 bin dalışla dünyanın 50 önemli dalış noktası arasında yer aldı. Kaş’ta bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Sualtı Serbest Dalış Şampiyonasını, Kaymakam Ulaş Akhan ile takip eden Belediy

Antalya’nın Kaş ilçesi yılda 80 bin dalışla dünyanın 50 önemli dalış noktası arasında yer aldı. Kaş’ta bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Sualtı Serbest Dalış Şampiyonasını, Kaymakam Ulaş Akhan ile takip eden Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş dalış yaptı.

Dünyanın 50 önemli dalış noktasından biri

Kaş denince akla ‘dalış’ gelirken, sualtındaki biyoçeşitlilik, uzun görüş mesafesi, temizlik, batıklar ve uygun dalış noktaları, bu turizm merkezini çekici hale getiriyor.

Dünyanın 50 önemli dalış noktasından biri olarak kaydedilen Kaş, Kızıldeniz’den sonra dalış yapılabilecek en güzel ikinci nokta olarak belirtiliyor.

Aralarında bir Kaş klasiği Kanyon, Oasis Banko, Kovanlı Adası, Deve Taşı, Tünel ve Limanağzı ile Osmanlı, Tank ve C47 Uçak Batığı’nın bulunduğu 35 dalış noktasına ve toplamda 22 dalış okuluna sahip turizm merkezinde, gün içerisinde 3 farklı seansta dalış yapılabiliyor.

Kaliteli dalış eğitmenleri nedeniyle yabancıların uğrak yeri konumundaki Kaş, yüzde 20’si yabancı olmak üzere, yılda 80 bin dalışla bir ‘dalış markası’ olma yolunda ilerliyor.

“Sualtında başka dünya”

Kaymakam Ulaş Akhan ile Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Kaş’ta bu yıl üçüncüsü düzenlenen Dünya Kupasını takip etti. Yarış bölgesinde hazır bulunan dalış teknesine gelen Akhan ve Ulutaş’ı, burada TSSF Başkanı Şahin Özen karşıladı.

Kaş Belediyesi Sosyal Tesisleri açıklarında profesyonel dalgıçlarla dalış yaparak farklı bir deneyim yaşayan Başkan Mutlu Ulutaş, sualtında bambaşka bir tabiat olduğunu söyledi.

Başkan Ulutaş, Kaş’ta gerçekleşen dalış şampiyonası kapsamında dalışların arttığını belirterek, “Ekim ayında ülkemizin birçok yerinde soğuk ve yağmur var. Kaş’ın havası ve denizi ise sıcak. Dalış yapmak isteyen tüm vatandaşlarımızı bu mevsimde de Kaş’a davet ediyoruz.” dedi.

Dalış eğitimi için ilçede bulunduğunu ifade eden Erzincanlı Murat Aydın ise, Türkiye’de dalışın başkentinin Kaş olduğunu belirtti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER