VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 21 Ekim 2021 16:51:11

0 Yorum

Kaş’taki Topçu Yolu bilim ve kültür hayatına kazandırıldı

Antalya’nın Kaş ilçesindeki Topçu Yolu işaretlenerek, bilim ve kültür hayatına kazandırıldı.

Antalya’nın Kaş ilçesindeki Topçu Yolu işaretlenerek, bilim ve kültür hayatına kazandırıldı.

Akdeniz Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği  (AKSAN) Proje Koordinatörü Özer Satılmış Özgüç, yaptığı yazılı açıklamada, Topçu Yolu’nun, Antalya Orman Bölge Müdürlüğünce işaretlenerek, bilim ve kültür hayatına kazandırıldığını kaydetti.

Özgüç, AKSAN’ın desteklediği Topçu Yolu “Mustafa Ertuğrul Hatıra Ormanı-Bayındır Burnu” etabındaki çalışmaya katkıda bulunan Antalya Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici’ye teşekkür etti.

AKSAN Kaş Temsilcisi Fahri Aslan da top rotasının rehberliğini yaptığını, Bayındır ile Kepez Tepesi arasındaki 12 kilometrelik yolda temizleme çalışması gerçekleştirildiğini ifade etti.

Çalışmaya, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Erol ve Orman İşletme Müdürü Süleyman Demir de katıldı.

Mustafa Ertuğrul bataryaları Topçu Yolu’nda taşıdı

Mustafa Ertuğrul ve silah arkadaşları (Burdurlu Topçu Çavuş Halil İbrahim Günaydın, Nallıhanlı Çavuş Durmuş Savaşçı), Birinci Dünya Savaşı'nda Kaş açıklarında demirleyen İngilizlerin uçak gemisi Ben My Chree’yi batırdı.

Üç bataryasını katırlarla Topçu Yolu’nda taşıyan Mustafa Ertuğrul, Yunanistan’ın Meis Adası’na 4 bin 200 metre uzaklıktaki Bayındır Burnu'ndan 15 top atışı yaptı ve dönemin uçak gemisini sulara gömdü.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER