VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 16 Ekim 2019 17:41:56

0 Yorum

Kaş’tan Barış Pınarı Harekatına tam destek

Kaş Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat’ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatına tam destek verdi.

Kaş Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat'ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatına tam destek verdi.

Kaş Belediye Meclisinin ekim ayı devam toplantısı, Başkan Mutlu Ulutaş yönetiminde yapıldı. Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fırat'ın doğusunda terör örgütlerinin varlığını sonlandırmak, sınırlarımızın ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak üzere başlattığı Barış Pınarı Harekatına destek mesajı yayımladı.  Mesajda, Kaş Belediye Meclisinin kahraman Mehmetçiklerin her zaman yanında olduğu vurgulandı.

Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş’ın okuduğu mesajda, Türkiye devletinin bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yılardır verdiği mücadelenin bir ayağını da Barış Pınarı Harekatının oluşturduğu kaydedildi.

Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan birinin yaşandığı belirtilen mesajda, şu ifadeler yer aldı:

DAEŞ, PKK, PYD, YPG özünde aynı

“Otoritelerini yüz binlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdır. Birbirinin ikiz kardeşidir. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetki ve Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

Kahraman Mehmetçiklerimizin yanındayız

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ/PKK/PYD/YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonunu belediye meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclisimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.”

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER