VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 17 Mart 2022 18:07:30

0 Yorum

Kaymakam Yazıcı’dan ’Çanakkale Zaferi’ mesajı

Antalya’nın Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, yayımladığı mesajında, Çanakkale Zaferi’nin, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk milletinin engelleri aşabileceğinin en güzel örneği oldu

Antalya'nın Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, yayımladığı mesajında, Çanakkale Zaferi’nin, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk milletinin engelleri aşabileceğinin en güzel örneği olduğunu belirtti.

Tarihin, 107 yıl önce dönemin en teknolojik orduları karşısında imanın, azmin, fedakarlığın zaferine şahitlik ettiğine dikkati çeken Yazıcı, “Aziz Türk milletinin elde ettiği bu zafer, sadece kazanılmış bir savaş olarak görülmemeli, etkileri ve sonuçları itibariyle neler götürüp getirdiğine iyi bakılmalıdır.” değerlendirmesinde bulundu.

Yazıcı, mesajında, bu büyük mücadelenin Türk askerinin doğasında bulunan insani değerlerin savaş sahasında tezahürü cihetiyle de dünya savaş tarihinde örneği bulunmayan müstesna bir olay olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk milletinin engelleri aşabileceğinin en güzel örneğidir. Türk milleti bu zaferle arka arkaya gelen acı olayların tesiriyle kaybettiği özgüvenini yeniden kazanmıştır.

Bu anlamlı zafer gününde, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek, şehitlik mertebesine, onuruna erişen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak, müdafaa ve muhafaza edilecektir.”

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER