VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 11 Şubat 2020 16:20:37

0 Yorum

Kınıkspor’da kurumsallaşma yolunda ilk adım

Kınıkspor Başkanı Ayhan Yıldırım, “Kulüp, kurumsal hale gelmeden yaşayamaz, yaşatılamaz.” dedi.

Kınıkspor Başkanı Ayhan Yıldırım, “Kulüp, kurumsal hale gelmeden yaşayamaz, yaşatılamaz.” dedi.  

Antalya Süper Amatör Ligi takımı Kınıkspor, kurumsallaşma yolunda ilk adımını attı. Kınıkspor Başkanı Ayhan Yıldırım yaptığı yazılı açıklamada, kulübün kurumsallaşması adına çalışmalar başlattıklarını ifade etti.

Sezon başında maddi sorunlar nedeniyle lige katılamama tehlikesi yaşadıklarının altını çizen Başkan Ayhan Yıldırım, ancak zor şartlara rağmen yeni bir yönetim oluşturarak konuyu çözümlediklerini kaydetti.

“Kaş’ı temsil eden en büyük kulüp”

Kınıkspor’un ligden düşme korkusu yaşamadığını ve Kaş’ı layıkıyla temsil ettiğine inandığını belirten Başkan Yıldırım, “Kınıkspor 2012 yılında kurulmuş, iki şampiyonluk yaşamıştır. Antalya Süper Amatör Ligi’nde Kaşımızı temsil eden en büyük kulüptür. Alt yapı ve A takım olmak üzere 100 futbolcusu olan kulübümüz 25 sporcu barındırmakta, kendi tesislerinde faaliyet göstermektedir.” dedi.

“Kınıkspor’a sahip çıkılmalı”

Başkan Yıldırım, Kınıkspor’un misyonu ve vizyonu gereği mahalle sınırlarından çıktığını ve tamamıyla Kaş’ın takımı haline geldiğini vurgulayarak, “Amatör kulübe daha geniş yelpazede sahip çıkılmalı ve devamlılık için ‘Kınık’ ismi korunarak, ‘Kaş Kınık Spor Kulübü’ olarak değiştirilmelidir. Antalya Büyük Şehir Belediyesinin Kınık Hal Kantar Geliri gibi, yerel belediyenin de bir akar gelir sağlayıp, güçlü yönetimle tüm paydaşların birlikte hareket ettiği bir sistem oluşturulmalıdır. Kınıkspor Kulübü, kurumsal hale gelmeden yaşayamaz, yaşatılamaz. Kurumsallaşmak için de kamu ve yerel yönetimler dinamiklerinin harekete geçirilmesi gerekmektedir.” diye konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER