VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 26 Haziran 2019 12:15:25

0 Yorum

Konyaaltı Sahilinde engeller kaldırıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Sahilinde işletmelerin halkın plajı kullanımını kısıtlayıcı uygulamalarına ve Kıyı Kanununa aykırılıklara müdahale etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Sahilinde işletmelerin halkın plajı kullanımını kısıtlayıcı uygulamalarına ve Kıyı Kanununa aykırılıklara müdahale etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Deniz ve Kıyı Yapıları Şube Müdürlüğü, Antalya sahillerinden halkın en sağlıklı şekilde istifade etmesi için çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde Kıyı Kanununa aykırılıklar kaldırıldı.

Konyaaltı Sahilinde Kıyı Kenar Kanununa göre halkın kullanımını kısıtlayıcı imalatların belirlenmesi üzerine, Büyükşehir Belediyesi tarafından işletmelere 21 Haziran’da tebligat gönderildi. Tebligatta Kıyı Kanununun sahil şeridinde yapılacak yapılar başlıklı 8. maddesine göre, ‘Uygulama imar planı bulunan yerlerde duvar, çit, parmaklık, tel örgü, hendek, kazık ve benzeri engellerin oluşturulamayacağı, moloz, toprak, curuf, çöp gibi kirletici ve çevreyi bozucu etkisi olan atık ve artıkların dökülemeyeceğine, kazı yapılamayacağına’ dikkat çekildi. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri maddede yer alan bu hüküm gereği, sahilde bulunan engellerin kaldırılması hususunda işletmelere ihtarname verilerek aykırılığın giderilmesi için 24.06.2019 tarih ve saat 17:00’ a kadar süre verdi.

24 Haziran pazartesi günü 17:00’a kadar aykırılığın giderilmediğini tespit eden zabıta ekipleri, Konyaaltı Sahilinde bulunan mevzuata aykırı yapıların kaldırılması hususunda işlem başlattı. Zabıta ekipleri işgalleri sona erdirmek üzere iş makineleriyle Konyaaltı Sahiline gitti. İşletme sahipleriyle yapılan görüşmeler sonucu işletmeler plajda sınır oluşturan saksı, bayrak, halat ve zincir gibi engelleri kaldıracağını taahhüt etti. Bunun üzerine söz konusu engeller işletmeler tarafından kaldırılmaya başlandı. Belediye yetkilileri sahil üzerindeki aykırılıklar sona erinceye kadar denetimlerin süreceğini belirtti. 

(ABB)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER