VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 16 Haziran 2019 18:07:05

0 Yorum

Meis’ten Kaş’a 7 kilometrelik kulaç

22. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Yunanistan’ın Meis Adası ile Antalya’nın Kaş ilçesi arasında düzenlenen yüzme yarışı tamamlandı.

22. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Yunanistan'ın Meis Adası ile Antalya’nın Kaş ilçesi arasında düzenlenen yüzme yarışı tamamlandı.

15. Meis Kaş Açık Deniz Yüzme Yarışı tamamlandı. Bu yıl Kaş Belediyesince düzenlenen Meis Kaş Yüzme Yarışı’na 10 ülkeden toplamda 165 sporcu katıldı. Yunanistan'ın Türkiye’ye en yakın kara parçası Meis Adası'nda başlayan yarış, dünyanın en gözde tatil beldelerinden biri Kaş’ta sona erdi. Yarışa katılan sporcular sabah saatlerinde teknelerle Kaş Limanı'ndan yarışın başlama noktası Meis Adası’na götürüldü. Buradaki hazırlıkların ardından Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş ve Meis Adası'nın temsilcileri yarışın startını verdi. 7,1 kilometre uzunluğundaki zorlu ve keyifli açık su yüzme yarışında sporcular dereceye girmek için mücadele etti.

Yarışların kadınlar genel klasman kategorisinde 1 saat 32 dakikayla Nilay Erkal birinci oldu.

Erkekler genel klasman kategorisinde 1 saat 40 dakikayla Bekir Emrah Gemicioğlu birinciliği elde etti.

Ödül töreni düzenlendi

Yarış sonunda düzenlenen törende, dereceye girenlere madalyaları verildi. Kaş Kaymakamı Ulaş Akhan, Demre Kaymakamı Murat Uz, Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek de törene katıldı. 

Başkan Mutlu Ulutaş törende yaptığı konuşmada, yarışa katılan tüm sporculara teşekkür ederek, "Meis'ten Kaş'a kadar atılan kulaçların dostluğa, birliğe beraberliğe, Yunanistan Türkiye barışına, refaha hizmet etmesini, vesile olmasını diliyorum. Bu tür sportif organizasyonlar tüm dünya için gerekli. İnşallah bundan sonra birçok ülkenin katılımıyla bu tür organizasyonları Kaşımızda artıracağız ve buradan sesimizi hem ülkemizin her noktasına hem dünyaya duyurmaya çalışacağız." dedi.

Kaymakam Ulaş Akhan, yarışa katılan sporculara ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, babaların gününü kutladı.

Yarışın kadınlar genel klasman kategorisi birincisi Nilay Erkal, “Bu yarışa 4'üncü kez katılıyorum. Çok mutluyum. Organizasyon için herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

Yarışa 18 yaş altı kategorisinde katılan en genç sporcu Kaşlı Mustafa Çağlar Coşkun (15) ise, “Yedi seneden beri yüzme sporuyla uğraşıyorum. Geçen sene de bu yarışa katıldım ve yedinci oldum. Bu sene 1 saat 45 dakika ile üçüncü oldum. Mutluyum. İnşallah seneye daha iyi olacağım.” ifadelerini kullandı.

(AJANSTR7)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER