VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 25 Temmuz 2020 13:10:13

0 Yorum

Motor kaputuna sıkışan yavru kedi kurtarıldı

Antalya’da bir aracın motoruna sıkışan yavru kedi uzun çabalar sonrasında kurtarıldı. Yavru kedi, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabitasyon Merkezinde tedavi altına alındı.

Antalya'da bir aracın motoruna sıkışan yavru kedi uzun çabalar sonrasında kurtarıldı. Yavru kedi, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabitasyon Merkezinde tedavi altına alındı.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesi Liman Mahallesi'nde bir aracın motor kısmına yavru kedi girdi. Çevredeki vatandaşlar kedinin sesini duyunca sıkıştığı yerden kurtarmak için uzun süre çabaladı ancak kedi bir türlü motordan çıkartılamadı. Daha sonra Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezine durum bildirildi. Kısa sürede olay yerine gelen veteriner hekimler, yavru kediyi aracın motor kısmından çıkarmayı başardı.

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi altına alınan yavru kedinin ilk muayenesi yapıldı. Gözlerinde iltihaplanma olan ve görmekte zorlanan yavru kedinin göz temizliği gerçekleşti. Antibiyotik verilen yavru kedi kısa sürede kendine gelerek, Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezinde sıcak bir yuvaya kavuştu. Enjeksiyonla mama verilen yavru kediye vitamin ve aminoasitlerle destekleyici tedavi uygulanıyor. Güneş ismi verilen Yavru kedi, şimdi sahiplenilmeyi bekliyor.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER