VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
AjansTr7

@ Haber Tarihi : 29 Mart 2023 12:13:09

0 Yorum

Patara Köprüsü için geri sayım başladı

Antalya’nın Kaş ilçesi ile Muğla’nın Seydikemer ilçesini turizm, tarım ve tarih alanında birleştirecek Patara Köprüsü’nün inşaat çalışmaları devam ediyor. Köprünün nisan ayında bitirilmesi bekleniyor.

Antalya'nın Kaş ilçesi ile Muğla'nın Seydikemer ilçesini turizm, tarım ve tarih alanında birleştirecek Patara Köprüsü’nün inşaat çalışmaları devam ediyor. Köprünün nisan ayında bitirilmesi bekleniyor.

Yüklenici firma yetkililerinden alınan bilgiye göre, Patara Köprüsü’nün yapım çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Köprünün nisan ayı sonuna doğru tamamlanmasının beklendiği bildirildi.

Proje kapsamında 110 metre uzunluğunda ve 17,5 metre genişliğindeki köprünün kenar ve orta ayakları tamamlandı. Kirişler yerine konuldu. Köprü bağlantı yollarının istinat perde çalışmaları ise sürüyor.

Kaş ve Seydikemer ilçeleri ile Karadere, Kumluova, Karaköy, Kınık, Ova, Yeşilköy ve Kalkan mahallelerini birleştirecek köprü, bölgedeki Patara, Xanthos ve Letoon antik kentlerini de birbirine bağlayacak.

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, “Patara Yılı” çerçevesinde planlanan projenin, yerleşim yerlerini kaynaştıracağını, turizm, ticaret ve sosyal ilişkileri güçlendireceğini, bölgeye olumlu katkılar sunacağını belirtti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER